Zahraničí

Putin musí s rakovinou na operaci. Vládnout za něj má dvojník, už je nachystaný

Operace ruského prezidenta Vladimira Putina je na spadnutí. Tým těch nejproškolenějších ruských lékařů už je od čtvrteční noci v pohotovosti a doporučuje co nejrychlejší termín operace. Důvodem by mohla být rakovina anebo poraněná páteř.

Ruského prezidenta Vladimira Putina údajně čeká plánovaný chirurgický zákrok. Po dobu nepřítomnosti prezidenta jeho nejbližší pracovníci připravili předtočená videa s krátkými projevy Putina.

"Předběžná část příprav mediálního prostoru na nepřítomnost ruského prezidenta Vladimira Putina, který se podrobí operaci, byla dokončena. Byly natočeny živé vstupy s krátkými prezidentskými projevy, videozáznamy Putinovy účasti na schůzkách, reakce na plánované akce, schvalování dotací, podpisy dekretů, schvalování a neschvalování různých procesů a osobností," uvedl anonymní účet Generál SVR na sociální síti Telegram.

Související obsah

"Přestože lékaři prezidentovi předpovídají zotavení do stavu, kdy se bude moc ukázat veřejnosti, na dva až pět dní, organizátoři se rozhodli hrát na jistotu a odhadují, že by zásoba videí měla vydržet nejméně deset dní," napsal Generál SVR, který na telegramu přináší každý den kromě víkendů informace o údajném dění v kremelském zákulisí. Autor by měl být bývalým vysoce postaveným příslušníkem ruské zahraniční rozvědky.

Pokud bude třeba, jsou k dispozici i dva dvojníci prezidenta, kteří mohou napodobovat jeho pohyby. "V případě potřeby bude pohyby prezidenta napodobovat jeden ze dvou náhradníků. Připravena byla i možnost chůze dubléra před publikem," píše se v dále v příspěvku.

Související obsah

Přesný den operace se kvůli bezpečnosti mění, lékařský tým je ale již od čtvrteční noci v pohotovosti. "Vše je v podstatě připraveno. Čas je již stanoven, operace začne mezi jednou a druhou hodinou ranní. Datum se z bezpečnostních důvodů liší, ale od čtvrtečního večera je ve službě veškerý zdravotnický personál. Je třeba si také uvědomit, že lékaři trvají na včasném postupu. Mezi lékaři jsou pouze ruští specialisté, kteří prošli víceúrovňovou kontrolou," dodal.

Generál na závěr informoval, že v období neschopnosti Putina na zemi dohlédne generální tajemník Bezpečnostní rady Ruské federace Nikolaj Patrušev. Toto rozhodnutí bylo předem dohodnuto a jsou si ho vědomy všechny klíčové postavy prezidentského okolí.

Podle portálu Mirror informoval před několika dny telegramový účet Generála o náladě prezidenta a nadcházející operaci. "Putin byl v poslední době v depresivní náladě a přípravy na jeho nadcházející operaci, která se má uskutečnit v dohledné době, zde hrají hlavní roli. Samotná operace podle lékařů není složitá, ale vždy existují rizika a velkou otázkou je, jak rychle se prezident zotaví a bude schopen plně vykonávat své funkce," cituje portál.

Pochybnosti ohledně Putinova zdraví:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz