Domácí

Kantýny podražily. S jídlem z domova zaměstnanci ušetří i tisíce korun

Češi začali šetřit na jídle. Až 45 procent zaměstnanců si kvůli zdražování potravin vaří doma. Ceny jídel v kantýnách a v restauracích šly nahoru i o desítky korun. Lidé proto chodí do práce s obědy v krabičkách a výjimkou není ani jídlo na celý den. Díky tomu měsíčně ušetří i několik tisíc korun.

Vlastnoručně uvařené jídlo si do práce nosí i 25letý Petr Soukup. "Vařit doma se mi vyplatí, protože občas pracuji i dvanáct hodin a kdybych chodil pro jídlo do kantýny, tak tam nechám i několik set korun," vysvětlil pan Soukup.

Důvodem je extrémní zdražování potravin. Nejvíce za meníčko, jak v kantýnách, tak restauracích, zaplatí Pražané. Naopak nejméně peněz lidé vynaloží na Vysočině a v Ústeckém kraji. "Z hlediska potravin jdou nahoru zejména ceny mléčných výrobků a výrobků z obilovin," uvedl ekonom Petr Studnička.

Související obsah

​V krabičce z kantýny si reportérka TV Nova odnesla těstoviny se špenátem a kousky lososa. Zaplatila za to 145 korun. Stejné suroviny, tedy těstoviny, lososa a špenát, nakoupila v obchodě. Cena za stejnou porci uvařenou doma byla 31 korun. Celý nákup vyšel na 125 korun a uvaří se z něj až čtyři porce.

Češi podle nejnovějšího průzkumu na potravinách šetří. Omezili třeba mořské plody a maso. Víc vaří z luštěnin a těstovin. "Nejčastěji si vařím těstovinové směsi nebo maso s přílohou. Příprava mi zabere zhruba tak třicet minut," svěřil se pan Soukup.

Jen pro představu, pokud si zaměstnanec každý pracovní den dá oběd za zhruba 150 korun, za květen by utratil přes tři tisíce. Některé firmy zaměstnancům náklady snižují stravenkami. Hodnotu stravenek si určuje každý zaměstnavatel sám, většinou jde o výsledek kolektivního vyjednávání, tedy dohody s odborovými organizacemi.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz