Domácí

Jurečka chce změnit název svého ministerstva. Může to stát miliony korun

Rodina. Slovo, které by nově mohlo být v názvu ministerstva práce a sociálních věcí. Plánuje to šéf resortu Marian Jurečka (KDU-ČSL). Výdaje na změnu podle něj budou minimální. Marketingoví experti ale očekávají výdaje nejméně v jednotkách milionů korun. Změnit by se prý muselo logo i například smlouvy, které úřad má.

Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) nově se slovíčkem "rodina". To je avizovaný nápad šéfa resortu Jurečky. Důvod je prý jednoduchý, ministerstvo se záležitostmi kolem rodin zabývá.

"Zvažuje se, jestli zjednodušit a zkrátit název resortu nebo ho doplnit o to slovo rodina. Zatím je víc variant, kterými se zabýváme, ale není to tak, že bychom počítali s konkrétními názvy, které jsou ve hře a budeme se také zabývat tím, jak zminimalizovat náklady," informovala mluvčí MPSV Eva Davidová.

Podle ministerstva se zatím nedá říct, na kolik by případná změna vyšla. Zabývat se tím prý chce nejdříve za rok a půl. "I když to bude v minimální podobě, tak to budou jednotky milionů korun. Bude potřeba změnit webové domény, všechny vizuály, všechna loga nasmlouvat. To je obrovské množství položek, které někdo musí udělat, vyprodukovat a někdo je musí zaplatit," varoval marketingový expert Ondřej Fér.

Související obsah

Přestože ministerstvo práce plánuje změnu až za pár let, opozice mu vyčítá, že takovou debatu v době krize vůbec otevírá. "Měl by místo přemýšlení nad změnou názvu začít pracovat na tom, abychom mohli účinně pomáhat rodinám se zdražováním a zlepšit jim finanční podmínky," prohlásil předseda hnutí SPD Tomio Okamura. "Opravdu v tuto chvíli na to není ani čas, ani finance, ale v horizontu několika let, až bude klidnější prostředí v České republice, tak já jsem jedině pro," poznamenal poslanec Aleš Juchelka (ANO).

Zvažuje se také změna názvu ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy na ministerstvo vzdělání. Podle šéfa resortu ale změna není na pořadu dne.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz