Prezidentské volby 2023

Chci být prezident, řekl Petr Pavel. Kandidaturu ale ještě neoznámí

Generál ve výslužbě Petr Pavel bude usilovat o prezidentské křeslo. Jsem voják a do boje jdu, abych vyhrál, prohlásil na středečním brífinku. Oficiální oznámení kandidatury ale odkládá na později.

Petr Pavel se chce stát českým prezidentem. Zopakoval to ve středu s tím, že kandidaturu oficiálně oznámí až v závěru letních prázdnin.

"Dlouho jsem opakoval, že jsem pevně rozhodnutý kandidovat. Jediné, co by to mohlo ovlivnit, by byla nějaká vážná nemoc v mém okolí nebo mě samotného. Jako duší stále ještě voják. A voják nejde do války s tím, aby se zúčastnil, ale aby vyhrál," prohlásil Pavel.

Prezidentské volby proběhnou ve dnech 13. a 14. ledna 2023, rozhodl v pondělí předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). "Přestože jsem kandidaturu ještě oficiálně neohlásil, budu respektovat veškerá pravidla," ubezpečil armádní generál a někdejší šéf vojenského výboru NATO.

Související obsah

"Proč neohlásím kampaň už teď? Těžko si dovedu představit, že by někdo vyhlásil boj a hned si vzal pauzičku, kávičku, myslím tím dovolené. Všichni si chceme tu dovolenou užít, zvlášť po těch těžkostech, co nás provázely. Pokládám za rozumné vyhlásit kampaň v okamžiku, kdy budu schopen se do toho pustit. Jsem připraven ohlásit kampaň oficiálně na konci prázdnin," uzavřel Pavel.

Ten patří k favoritům prezidentských voleb. V průzkumech se pravidelně umisťuje za expremiérem a poslancem Andrejem Babišem (ANO), jenž boj o Hrad rovněž zatím oficiálně nedeklaroval. Původně tak chtěl učinit v říjnu, nakonec to ale hodlá udělat až později.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz