Zahraničí

Medveděv prozradil další scénář války na Ukrajině. Za všechno prý může Evropa

Medveděv prozradil další scénář války na Ukrajině. Za všechno prý může Evropa
Dmitrij Medveděv Zdroj: Profimedia

Evropští lídři budou Ukrajinu burcovat k dalšímu válčení, prohlásil v pondělí místopředseda ruské bezpečnostní rady a exprezident Dmitrij Medveděv v souvislosti se zprávou o ovládnutí Luhanské oblasti. Podle něj Západ "unáší pohled na cizí krev".

Rusové o víkendu dobyli Luhanskou oblast na východě Ukrajiny. Kremelská propaganda o tom referuje jako o "osvobození (samozvané, pozn. red.) Luhanské lidové republiky". Moskva od začátku invazi vydává za "speciální vojenskou operaci" s cílem zemi demilitarizovat a denacifikovat.

Podle exprezidenta a místopředsedy Rady bezpečnosti Ruské federace Dmitrije Medveděva se jedná o důležitý milník rusko-ukrajinského konfliktu. Napsal to na svém kanálu na sociální síti Telegram s tím, že válka jako taková se ke konci zdaleka neblíží.

"Předpokládám, že na pozadí osvobození území Luhanské lidové republiky ruskými jednotkami budou naši evropští přátelé, kteří jsou uneseni pohledem na cizí krev, nadále vyzývat Ukrajinu k vedení války do vítězného konce," uvedl Medveděv.

Související obsah

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl mít podle Medveděva na paměti slova římského filozofa Marca Tullia Cicera. "Abiit, excesit, evasit, erupit (odešel, schoval se, utekl, uprchl)," napsal bývalý ruský prezident.

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu o dobytí Luhanské oblasti v neděli informoval prezidenta Vladimira Putina, píše státní agentura TASS. Učinil tak poté, co Lysyčansk, poslední z velkých měst na území oblasti, opustily ukrajinské ozbrojené síly.

Rusové zaútočili na dům v Oděse. Obětí je nejméně 18:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz