Domácí

Sháníte čerstvé ovoce či zeleninu? Místa, kde si plody sami nasbíráte. PŘEHLED

Sháníte čerstvé ovoce či zeleninu? Místa, kde si plody sami nasbíráte. PŘEHLED
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

Sezóna oblíbených samosběrů je v plném proudu. K dostání je nejen ovoce, ale také zelenina. Redakce TN.cz připravila přehled míst v jednotlivých krajích, kde si lidé mohou plody sami natrhat.

Praha a Středočeský kraj

Farma Vraňany

Už brzy si lidé budou moci sami natrhat čerstvou cibuli. Pracovníci ji pro zájemce v současné době naorávají. Přesné termíny i ceny farma upřesní na svých webových stránkách nebo na facebooku.

www.farmavranany.cz

Berry servis, s. r. o.

Od 11. srpna probíhá na farmě v Břežanech samosběr malin a ostružin. Zájemci si ovoce mohou přijít natrhat každý den od 8:00 do 18:00. Cena za kilogram plodů je 130 korun. Lidé však musí počítat také s poplatkem za vstup, který činí 30 korun. Výjimku mají pouze děti.

www.berryservis.cz

Související obsah

Jihočeský kraj

V tomto kraji aktuálně žádný samosběr neprobíhá.

Plzeňský kraj

Sady Nebílovy

Samosběr švestek proběhne také v sadech v obci Nebílovy. Musí však dozrát nová odrůda. Termínu spolu s cenami budou proto ještě upřesněny.

www.sadynebilovy.cz

Ústecký kraj

Žatecká Farma

Na farmě mezi Žatcem a Radíčevší probíhají aktuálně samosběry česneku. Kilo se pohybuje kolem 100 korun. Zájemci mohou přijet každý den, otevřeno je od 8:00 do 17:00.

www.zateckafarma.cz

Liberecký kraj

Ovocnářská farma Turnov

V Libereckém kraji můžete vyrazit na samosběr švestek. Ovocnářská farma Turnov poblíž obce Doubí nabízí samosběry ve středu a pátek od 16:00 do 18:00 a každou sobotu mezi 9:00 a 11:00. Cena je 15 korun za kilogram. Při odběru nad 100 kilogramů je cena 10 korun.

www.ovocnarka-farma-turnov.estranky.cz

Karlovarský kraj

V současné době v kraji není žádný samosběr, kde by si lidé mohli plody natrhat.

Související obsah

Pardubický kraj

Statek Malejov

Pokud se předem domluvíte, můžete vyrazit na samosběr okurek nakládaček na statek v Zámrsku na Orlickoústecku. Cena za kilogram je 16 korun. Objednat se lidé mohou na telefonním čísle 777 024 550.

www.statek-malejov.cz

Klička Osík

Cibuli si bude možné natrhat na poli firmy Klička v Osíku. Přesný termín však zatím není stanovený. K dostání bude jak žlutá, tak červená cibule. Zájemci proto musí sledovat webové stránky, kde bude vše včas upřesněno.

www.klicka-osik.cz

Královéhradecký kraj

Samosběr v tomto kraji v současné době neprobíhá.

Vysočina

Zahradnictví Samšín

Na Borůvkové farmě Samšín na Pelhřimovsku už přijímají objednávky na samosběry. Za kilogram bobulek lidé zaplatí 140 kilo. Je však potřeba zavolat a ověřit si volné termíny. Zájemci, kteří budou chtít už natrhané borůvky, zaplatí od 190 do 200 korun podle množství.

www.zahradnictvi-samsin.cz

Jihomoravský kraj

Ani v Jihomoravském kraji si lidé aktuálně nemohou ovoce ani zeleninu sami nasbírat.

Související obsah

Olomoucký kraj

Samosběr zeleniny Vojnice

Od 25. srpna odstartuje samosběr zeleniny na farmě Ladislava Kašpara ve Vojnici na Olomoucku. Lidé si budou moci vybrat z mnoha druhů. K dostání budou například kedlubny, pórek, cibule a další plody. Ceny jsou podobné jako v loňském roce a jsou dostupné na webu.

www.samosberzeleninyomoucvojnice.cz

Moravskoslezský kraj

Farma Lička

Samosběr nejen ovoce, ale i zeleniny probíhá každý rok také na farmě v Sedlnicích na Novojičínsku. Nasbírat si tam můžete nejrůznější druhy zeleniny. Je však vhodné si svůj termín předem zarezervovat, aby bylo místo.

Na pobočce v Rychalticích je pak možné natrhat zase ovoce. K dispozici jsou například letní jablka, švestky a mnoho dalšího. Ceny jsou dostupné na webu.

www.farmalicka.cz

Zlínský kraj

Borůvková farma Provodov

Samosběr borůvek probíhá aktuálně na této farmě na Zlínsku. Poslední sběrače majitelé pouští do sadu v 16:30.

www.farmaboruvky.cz

Mezi Čechy roste zájem o vlastnoručně vypěstovanou zeleninu a ovoce. Podívejte se na reportáž TV Nova: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz