Počasí

Předpověď: Kdy přestane pršet? Podívejte se, jak bude v příštích dnech

Předpověď: Kdy přestane pršet? Podívejte se, jak bude v příštích dnech
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Vydatné srážky už od pátku sužují Česko. V příštích dnech se situace podle předpovědi nezlepší. Nadále bude pršet a hrozí i vzestup hladin řek. Déšť pravděpodobně ustane až během úterý.

V okrese Rychnov nad Kněžnou spadlo od sobotního večera přes 100 mm srážek. Nad Českem zůstává rozvlněné frontální rozhraní téměř bez pohybu. Přináší místy vydatné a trvalé srážky a ojedinělé bouřky, na stanici Zdobnice v okrese Rychnov nad Kněžnou od sobotního večera spadlo 110 mm srážek, v Deštném v Orlických horách 97 mm. Déšť můžeme na našem území očekávat až do úterý.

Zatímco v západních Čechách a ve Středočeském kraji se v neděli bude situace uklidňovat, protože srážky ustaly, na východě území místy vydatně a trvale prší, od páté hodiny ranní za 3 hodiny spadlo až 60 mm srážek. A pršet bude i nadále.

Na západě území bude během noci na pondělí až polojasno a jen po ránu se tam budou tvořit mlhy, na zbytku území bude zataženo s deštěm, na východě i vydatným a trvalým, spadnout může dalších 60 mm.

Související obsah

Během pondělí se ale budou opět srážky rozšiřovat do středních i západních Čech. Převládat bude velká oblačnost - zataženo až oblačno, od východu se budou srážky během dne rozšiřovat na většinu území a místy mohou být vydatné a trvalé. Ojediněle se mohou vyskytovat také bouřky. Celkové srážkové úhrny se mohou opět dostat až na 60 mm za 24 hodin.

Vzhledem k vydatným srážkám bude docházet k vzestupům hladin řek. Srážky budou slábnout a ustávat až během úterního dne. Pravé letní počasí by se tak mělo vrátit od poloviny příštího týdne.

​Srážky v neděli:

Srážky v neděli | Zdroj: TN.cz

​Srážky v pondělí:

Srážky v pondělí | Zdroj: TN.cz

​Předpověď ze sobotních Televizních novin:

kdu, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz