Domácí

Ministr Síkela vzal svá slova zpět. Zastropování cen energií bude jinak

Ministr Síkela vzal svá slova zpět. Zastropování cen energií bude jinak
Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (STAN) | Zdroj: TN LIVE

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) v neděli hovořil o zastropování cen energií. Ve hře se objevila varianta, že by se zastropování cen elektřiny a plynu pro domácnosti a malé a střední podniky netýkalo celé spotřeby. Ještě téhož dne pozdě večer ale svá slova vyvrátil.

Zastropování cen elektřiny a plynu pro domácnosti a malé a střední firmy se podle nedělního prohlášení ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely nemělo vztahovat na celou spotřebu. Podle nového plánu, který ministr představil o pár hodin později, bude všechno jinak.

Ministr průmyslu a obchodu chce podat na vládě návrh. Ten by měl nově zastropovat ceny energií pro celou spotřebu domácnosti. Zastropování cen by tak mělo být bez omezení.

Související obsah

Předchozí Síkelův návrh, že by se zastropování netýkalo celé spotřeby, se nesetkal s přílišným pochopením. "Zpochybňovat naše zastropování cen energií je mimo," reagoval šéf resortu na twitteru.

"Přespříští týden na vládě navrhnu zastropovat ceny energií pro celou spotřebu domácností," upřesnil v neděli pozdě večer svá vlastní slova Síkela. "Zároveň chceme cílit na to, aby zastropování nevedlo ke zvyšování spotřeby energií, protože to by nás oslabovalo v energetické válce s Ruskem," dodal ministr.

Zatropování cen elektřiny a plynu pro domácnosti a malé a střední podniky by se tak podle nových informací nemělo vztahovat jen na část spotřeby, ale na celou. Původní plán měl údajně donutit lidi šetřit.

Nemocnice či školy potřebují zajistit energie. Síkela předloží první návrhy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz