Zahraničí

Putin jen nestraší. Jaderným útokem rozpoutá peklo, varoval ruský politik

Vladimir Putin
Ruský prezident Vladimir Putin | Zdroj: Profimedia

Západ by neměl brát výhrůžky Vladimira Putina na lehkou váhu. Podle ruského opozičního politika Grigorije Javlinského je Putinova hrozba jaderného útoku reálná. Šéf Kremlu by prý stiskl červené tlačítko ve chvíli, kdy by se Ukrajina pokusila získat zpět anektovaný Krym.

Ruský prezident Vladimir Putin vyhrožoval již v několika svých projevech použitím jaderných zbraní. Podle ruského opozičního politika Grigorije Javlinského nejde jen o zastrašování Západu.

"Myslím si, že Putinova jaderná hrozba je skutečná. Jeho slova nejsou pouhým blafem. Použití těchto zbraní je vážné, nejsou to jen výhrůžky, je to skutečný faktor, který musíme v současné době vzít v úvahu," varoval v rozhovoru pro Newsweek Západ Grigorij Javlinskij, který na Rusko naléhá, aby uzavřelo příměří na Ukrajině. Válku totiž přirovnal k jadernému útoku, který šéf Kremlu už skutečně provedl a jímž zabil tisíce lidí.

Související obsah

Poslední kapka pro ruského prezidenta by podle Javlinského nastala ve chvíli, kdy by se Ukrajina pokusila zpět získat Krym. V tu chvíli by prý Putin neváhal překročit pomyslnou červenou čáru a rozpoutat peklo na zemi. Tomu podle portálu Mirror nasvědčuje i jeho nedávné odstoupení od smlouvy New START, poslední zbývající dohody, kterou Moskva sdílela s USA ohledně omezení atomových zbraní. 

"Pokud bude ohrožena územní celistvost naší země, bezpochyby použijeme všechny dostupné prostředky k ochraně Ruska a našeho lidu. Neblafuji," řekl v jednom ze svých projevů Vladimir Putin. V minulosti šéf Kremlu naznačil, že Západ rozbil celistvost Ruska a popřel samostatnost několika bývalých států Sovětského svazu.

Putin přichází o důležité spojence. Dvě země se obrací k Rusku zády:

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz