Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 2. 12. 2017
Smrt na přehřátí

Přepracovaná matka myslela, že dala syna spát. Umíral v autě!

Dítě v autě
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto

Australanka Emma Laneová se sama starala o tři děti ve věku do pěti let a zároveň pracovala na částečný úvazek. Byla ve stresu, když ráno brala děti z auta a dala to nejmladší spát, další si nechala hrát. Alespoň si to myslela. Jednoho syna ale zapomněla v autě...

Emma z australského města Mount Martha pracovala na částečný úvazek jako radioložka a zároveň sama pečovala o tři děti. Byla pod neustálým stresem, aby vydělala dostatek peněz a potomky uživila, píše portál Daily Mail.

 

Kolem poledne vyzvedla děti ze školky a z lekce plavání, společně nakoupili a stavili se doma na oběd. Emma z auta vyndala dvě starší děti a nechala si je hrát. Pak se k autu vrátila, aby vzala nákup a nejmladšího Hugha.

 

Emma měla dojem, dokonce by přísahala, že dala devítiměsíční miminko spát, bohužel se tak ale nestalo. Vše zjistila až o dvě hodiny později, když musela dcerku odvézt na balet a chtěla Hugha vzbudit. V postýlce ale nebyl, a tak si uvědomila, kde ho viděla naposledy.

 

S hrůzou doběhla k autu a celou cestu volala o pomoc. Chlapeček byl v bezvědomí, a tak se ho Emma snažila ochladit mokrými ručníky, mraženým hráškem i větrákem. Soused mezitím zavolal záchranáře, kteří Hugha převezli do nemocnice.

 

 

Hugh ale utrpěl mnohačetná zranění a otok mozku se jen zhoršoval. Proto lékaři doporučili odpojit chlapečka od přístrojů, které ho držely při životě. Stalo se tak o čtyři dny později. Od osudného momentu uběhl už rok a půl, až nyní ale vyšetřovatelé případ uzavřeli.

 

"Bylo to neštěstí, za které nikdo nemohl. Emma utrpěla něco, čemu se říká 'falešná vzpomínka' - věřila, že Hugha opravdu uložila do postýlky. Byla přepracovaná, pod velkým stresem a v takovém případě zapomínáme ještě více," uvedla asistentka koronerky Jodie Burnsová. Soudce případ odložil.

epa TN.cz