koronavirus

Česko má šest obětí koronaviru. Za jediný den zemřeli tři pacienti

Petra Bílková
Petra Bílková
Publikováno 25. 3. 2020
Téma:

Ve středu 25. března zemřeli tři lidé, u kterých testy potvrdily koronavirus. Celkový počet obětí tak v Česku stoupl na šest. Jednalo se o tři muže, kteří měli i další chronická onemocnění.

O čtvrté oběti informovala ve středu 25. března brzy ráno Nemocnice Na Bulovce. Ta uvedla, že zemřel pacient z Prahy, u kterého byla potvrzena nemoc Covid-19. "Muž měl příznaky nemoci, proto byl ihned po přijetí do nemocnice testován," uvedla mluvčí Nemocnice Na Bulovce Simona Krautová. Po čtyřech dnech ale zemřel. Jednalo se o 83letého muže, který trpěl dlouhodobými chronickými zdravotními potížemi.

 

 

Pátou obětí je 88letý muž ze Středočeského kraje. Pacient zůstával v domácím léčení. I ten trpěl chronickým onemocněním. "Jeho stav byl stabilizovaný, nebyla u něj nutná hospitalizace," uvedla mluvčí středočeských hygieniků Dana Šalamunová. Muž se nakazil od jiného člena rodiny, který měl cestovatelskou anamnézu.

 

 

V Thomayerově nemocnici v Praze v odpoledních hodinách zemřel šestý pacient nakažený koronavirem. Ten byl hospitalizován na oddělení následné péče a měl pokročilé srdeční selhání. 

 

V České republice je v současnosti 1654 nakažených koronavirem. Uzdravilo se 10 pacientů a 6 nemoci Covid-19 podlehlo. Testováno bylo 22600 lidí. První úmrtí zaznamenala Česká republika v neděli 22. března.

TN.cz