Šíření nákazy

Do firmy ve Frýdku-Místku se dostal koronavirus. Vyrábí ochranné obleky

Lucie Cochlarová
Lucie Cochlarová
Publikováno 8. 7. 2020
Téma:

V Moravskoslezském kraji stále přibývá nakažených, od úterý jejich počet stoupl o 77. Nákaza se nyní šíří i ve firmě ve Frýdku-Místku. Společnost vyrábí ochranné a zásahové oděvy a v březnu šila roušky z nanotextilie i přímo pro město Frýdek-Místek.

Daleko rychleji než na jaře stoupá počet obyvatel Moravskoslezského kraje nakažených koronavirem. Většina nových případů je z Karvinska a souvisí s ohnisky v těžební společnosti OKD. Tam hygienici doufají, že by počty pozitivních lidí mohly postupně klesat.

 

Ve firmě na ochranné obleky na Frýdeckomístecku se ale situace naopak zhoršuje. Krajská hygienická stanice uvádí zatím jednoho nakaženého, hejtman i jednatel ovšem mluví o větším počtu nakažených.

 

Přesná čísla ale zatím nejsou známa. Jak firmu nákaza zasáhne nebo jestli bude nutné provoz uzavřít, se tak dosud také neví.

 

 

I bez plošné karantény koronavirus komplikuje situaci obyvatelům celého Karvinska, ale i lidem v dalších částech kraje i země. Kvůli nákaze několika hráčů je v karanténě celý karvinský fotbalový klub a Ligová fotbalová asociace kvůli tomu před víkendem odložila naplánované zápasy.

 

Od počátku pandemie se v Moravskoslezském kraji nakazilo 3,5 tisíce lidí.

epa TN.cz