NAPŘÍMO

Další děsivá předpověď: Školy budou zavřené do června, řekl Flegr

Skoumalová Tatiana
Tatiana Skoumalová
29.10. 2020 18:19
Téma:

Menší kolaps nemocnic už Česko podle evolučního biologa Jaroslava Flegra má za sebou. V horizontu 14 dnů může podle něj zdravotnictví zkolabovat úplně a děti se do školy do června nevrátí. Profesor Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy Flegr odpovídal ve čtvrtek v pořadu Napřímo.

"Nejdříve v květnu příštího roku bychom mohli začít uvolňovat opatření. Další pak zase zavedeme v září, abychom podchytili další podzimní vlnu. Tu už snad zvládneme bez problému," popsal biolog další možné vlny koronavirové nákazy.

 

Školy by se podle Flegra tento školní rok už neměly otvírat. "Myslím, že bychom měli přesunout letní prázdniny na letošní zimu," navrhl možné řešení. Podle něj je v tuto chvíli lepší, aby se děti učily v létě a v zimě měly prázdniny.

 

 

"V horizontu 14 dnů může dojít k podobnému kolapsu jako v Itálii. Bojím se, že pokud nezačnou opatření fungovat lépe, tak se tomu nevyhneme," tvrdil Flegr. Opatření podle něj rozhodně nefungují. Podle Flegra je reálné, že lékaři si budou muset vybírat, koho připojí na přístroje. "Tohle je něco, co si ti lékaři můžou nést s sebou celý život," dodal.

 

"Když necháme bezpříznakové lidi volně pobíhat, tak těch případů stejně bude tolik, že nemocnice zahltí. V určité fázi bude těch nemocných přicházet do nemocnic tolik, že to celé zkolabuje," řekl biolog.

 

 

Promoření podle profesora není vůbec řešení. "Při promořování bychom obětovali tisíce životů lidí," komentoval názory odborníků, kteří jsou pro promoření. Do Vánoc totiž bude podle něj nejpozději vakcína.

 

"To, že vláda nepřijala včas opatření, je její hlupost. Způsobila tím tísice mrtvých, kteří tady ještě budou," řekl Flegr. Podle jeho slov Česko zvolilo nejhloupější cestu. Byla chyba zpřísňovat opatření postupně, měl přijít tvrdý lockdown.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz