Konec spolupráce

Zásilkovna končí spolupráci s Českou poštu. Ta údajně firmu poškodila

Soud rozhodl, Česká pošta podle něj postupovala protiprávně
Zdroj: TV Nova
Ilustrační foto
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
13.1. 2021 15:03
Téma:

Zásilkovna ke konci ledna úkončí spolupráci s Českou poštou. Se státním podnikem se rozchází kvůli zvyšování cen, mezi příčiny má patřit i údajné lhaní, které mělo poškodit značku logistické firmy. Pošta tvrdí, že jednání měla ještě pokračovat.

Zásilkovna nebude od února spolupracovat s Českou poštou, pro kterou zajišťovala podávání zásilek na svých výdejních místech. Státnímu podniku pak za přepravu těchto balíků platila.

 

Hlavní příčinou rozchodu firem má být zvýšení cen. "Je mi velmi líto, že Česká pošta nevnímala Zásilkovnu jako partnera, který jí dlouhodobě pomáhá. Pošta neustále zvyšovala ceny, které neodpovídaly objemu podaných zásilek a v důsledku tohoto pravidelného zdražování jsme se dostali do bodu, kdy jsme v podstatě na každé zásilce tratili," uvedla zakladatelka Zásilkovny Simona Kijonková.


"Česká pošta nám navíc sdělila, že od ledna 2021 dochází k dalšímu zdražení, čímž bychom se dostali na zcela nepřijatelné podmínky," doplnila.

 

 

Podle České pošty se mělo o cenových podmínkách jednat ještě v průběhu ledna. "Z dnešního veřejného vyjádření se Česká pošta dozvídá, že pravděpodobně žádná další jednání nebudou a Zásilkovna již o její služby nemá zájem. Jsme rádi, že jsme svojí silnou logistickou sítí mohli Zásilkovně pomoci v růstu," uvedl její mluvčí Matyáš Vitík.

 

Zásilkovna tvrdí, že služby České pošty byly nevyhovující. Z analýzy, kterou si zpracovala, údajně vyplynulo, že v loňském roce měla pošta do druhého dne doručit pouze 15 procent balíků od Zásilkovny.

 

"Nespokojení zákazníci se pak právem obraceli na nás, což zásadním způsobem poškozovalo naši pověst spolehlivého a kvalitního logistického partnera. Česká pošta ve vánoční sezóně navíc veřejně prezentovala lživé informace poškozující naši značku. V takovémto partnerství nebylo možné dále setrvat, a byli jsme proto nuceni přijmout rozhodnutí o jeho ukončení," uzavřela Kijonková. 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz