Fotbal

Nantes tlačí na Cardiff: Chceme peníze za Salu, ve hře je i soud!

Nantes tlačí na Cardiff: Chceme peníze za Salu, ve hře je i soud!
Zdroj: Profimedia

Peníze vždy až na prvním místě. Bývalý zaměstnavatel zmizelého útočníka Emiliana Saly, tedy fotbalový klub Nantes, požaduje od Cardiffu v těchto už tak těžkých dnech peníze za přestup. Pokud waleský celek neuhradí 15 milionů liber (přes 440 milionů korun) do stanoveného data, je ve hře i soud.

Člověk by si řekl, že existují mnohem důležitější věci, než jsou peníze. Ale fotbal je v dnešní době zejména o nich, a když jde o nejdražší posilu v klubové historii, je tato problematika často tou opravdu nejdůležitější. Alespoň pro představitele FC Nantes.

Související obsah

Francouzský klub totiž chce své - 15 milionů liber, které měl za Salu od Cardiffu dostat. Podle deníku BBC Wales představitelé Nantes po emailové komunikaci urgovali zástupce waleského týmu, aby první splátku (Cardiff má peníze odesílat postupně po dobu tří let) odeslali nejpozději do deseti dnů.

Cardiffu se to ale z morálního hlediska nelíbí. Vzhledem k tomu, co se stalo, nemá nikdo moc myšlenky na podobné věci. A navíc - záchranářské akce jsou stále v procesu. Tělo Emiliana Saly se ještě nepodařilo z moře vytáhnout. Akci komplikuje nepříznivé počasí na moři.

Nikdo proto ještě ani nepotvrdil, že jde s jistotou o argentinského hráče, i když tomu vše nasvědčuje. Pokud by však Cardiff do zmíněných deseti dnů peníze za přestup nepřevedl, Nantes má hrozit tím, že podnikne právní kroky a tak se může tato věc dostat až k soudu.

Související obsah

Cardiff si stojí za tím, že peníze uhradí, ale až poté, co bude případ zmizelého letadla uzavřen. Letoun, ve kterém letěl Emiliano Sala a pilot David Ibbotson, se ztratilo 21. ledna. Přelétalo z Nantes do Cardiffu, kam fotbalista z francouzského týmu přestoupil.

Na britské ostrovy už ale nedorazil. Jeho letadlo zmizelo z radaru nad kanálem La Manche, 13 kilometrů severo-západně od Alderney.

lju, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události