Beachvolejbal

Počká ještě rok? Chtěla jsem po Tokiu miminko, přiznává Nausch Sluková

Počká ještě rok? Chtěla jsem po Tokiu miminko, přiznává Nausch Sluková
Zdroj: Profimedia, koláž TN.cz

Odklad olympijských her komplikuje sportovcům nejen jejich závodní snažení, ale také rodinný život. Velkou ránou je odklad her pro českou beachvolejbalovou reprezentantku Markétu Nausch Slukovou, která musí o rok posunout založení rodiny.

Markéta Nausch Sluková se v září roku 2016 vdala za svého trenéra Rakušana Simona Nausche. "Maki" se k tomuto kroku odhodlala po olympiádě v Riu, kde nastoupila s Barborou Hermannovou.

Po dalších, již třetích, olympijských hrách měla v plánu další krok v osobním životě. Založit rodinu. To však nyní musí chvíli počkat. "Momentálně trochu vstřebávám fakt, že je olympiáda opravdu odložená. Doufala jsem v to, že se nám kvalifikace do Tokia podaří, že se nám Tokio podaří, pak jsem měla v plánu založit rodinu," odpověděla na dotaz o budoucnosti Maki.

Související obsah

"Pro mě je to veliká čára přes rozpočet, trošičku s tím bojuju. Na jednu stranu je to zklamání, jsem člověk, co má rád nějaký plán a vizi, a najednou je to z týdne na týden všechno jinak. Na druhou stranu cítím pořád tu obrovskou motivaci, vášeň a zapálení do sportu – Tokio bych strašně chtěla, a pokud to znamená všechny plány, co jsem měla, odložit o rok, tak to tak bude," tvrdí dál cílevědomá hráčka, která na olympiádě v Londýně 2012 vybojovala ješ po boku "Kiki" Kolocové senzační páté místo.

 

Zdroj: Profimedia

I když jí odklad olympiády výrazně překopal plány, jedenatřicetiletá rodačka z pražského Radotína přeložení her chápe. "Ke mně se informace o tom, že se olympiáda definitivně o rok odkládá, dostala s několikahodinovým zpožděním, protože se momentálně nacházím v Los Angeles, takže jsem se probudila do téhle novinky. Musím říct, že to pro mě není šok nebo velké překvapení. Vnímám to tak, že se nacházíme v celosvětové krizi a trvat na tom, aby se olympiáda konala v původním daném termínu, to si myslím, že by opravdu nebylo rozumné.“

Související obsah

 

Společně s Barborou Hermannovou to mají aktuálně těžké. Každá jsou na jíném kontinentu. Zatímco "Maki" zůstala v Americe, její spoluhráčka odletěla za rodinou do Česka. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události