EURO 2020

Nároďáku teď věřím víc, říká Jan Koller po vítězství nad Skotskem

Česká republika má za sebou úspěšný vstup na Euro. Skotsko díky trefám Patrika Schicka porazila 2:0 a postup ze skupiny je téměř v kapse. V ten věří i legenda české kopané Jan Koller.

Češi jsou nyní ve skupině D na sdíleném prvním místě. První dva týmy mají postup jistý a ve hře je i možný postup ze třetího místa. Vítězstvím nad Skotskem jsou tak boje vyřazovací fáze už téměř na dosah.“Myslím, že to vítězství je zásadní pro postup ze skupiny. Zvláště, když mohou postoupit tři týmy ze skupiny. Myslím, že teď ty šance rapidně vzrostly, teď nám stačí ze dvou zápasu už jen bod. Můžeme i postoupit jen s těmito třemi body. Pro sebevědomí týmu to dnešní vítězství zásadní. Já jsem věřil už před turnajem a teď věřím ještě víc, že postoupíme do další fáze šampionátu," nabídl svůj pohled Jan Koller.


Související obsah
A jak bývalý reprezentant viděl výkon svých nástupců? “Ze začátku to byl takový taktický boj, vypadalo to spíš na 0:0. Nikdo se nechtěl pouštět do větších věcí, pak ale přišel ten první gól, který nás uklidnil. Skotové to museli víc otevřít a my byli lepší. Pak přišel ten geniální gól Patrika Schicka, který to trefil perfektně. To nás uklidnilo, přečkali jsme závěrečný tlak a zaslouženě vyhráli,“ shrnul bývalý reprezentant úvodní zápas.


Oba góly měl na svědomí muž utkání Patrik Schick. “Na začátku se taky trochu rozkoukával, byl ale zásobený přihrávkami a dal krásný gól po krásném centru. Perfektní zakončení, pak měl další šance. No a ten druhý gól, to dělá útočníka. Patrik je skvělý a dnes nám vystřelil důležité tři body,“ zhodnotil Koller. 

Další důležitým mužem v českém dresu byl gólman Tomáš Vaclík. “Tak to je asi druhá největší persona dnešního zápasu," přitakal Koller a pokračoval: "Když se to lámalo, tak nás Tomáš podržel. Také musím ocenit obránce, kteří dnes zablokovali řadu střel,“ vyzdvihl Koller i defenzívu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu EURO 2020

Důležité Události