EURO 2020

Kritika Anglie: Pískání při hymně, dva míče na hřišti a létající Sterling

Penaltový zákrok na Sterlinga, kterému předcházely dva míče na hrací ploše
Zdroj: koláž tn.cz / Profimedia, Twitter @rneoman

Velká kritika se snesla na Raheema Sterlinga, anglické fanoušky i rozhodčího Makkelieho ve středečním semifinále Eura mezi domácím Albionem s Dánskem. Domácí tým nakonec postoupil do finále po prodloužení, kde rozhodla kontroverzní penalta.

Angličtí fanoušci se opět předvedli již před utkáním, kdy vypískali hymnu svého soupeře. Stalo se to proti Chorvatsku či Německu. Velká kritika šla na britské občany a velké množství lidí ztratilo sympatie vůči reprezentaci Albionu.

Dánsko šlo ve Wembley do jednobrankového vedení po půl hodině, kdy se prosadil ze standardní situace talentovaný Mikkel Damsgaard. Anglie vyrovnala do poločasu, kapitán Kjaer si dal nešťastnou vlastní branku. Utkání se nakonec dostalo do prodloužení.

Na konci první části třicetiminutového prodloužení šel po pravé straně do obrany Sterling, ale na hřišti byly dva míče. Nizozemský sudí Makkelie nechal hru plynout a po pádu záložníka Manchesteru City pískl penaltu. Harry Kane nadvakrát proměnil. 

Související obsah

Právě tyto dvě situace naprosto rozčílily širokou fotbalovou veřejnost. Anglie to schytává z jedné strany za druhou, Dánsku se totiž vyrovnat již nepovedlo. Sterling byl nařčen z nasimulování penalty, kterou neodvolal ani VAR. 

Fanoušci Anglie navíc svítili laserem do obličeje jedničky dánského národního týmu Kaspera Schmeichela. "Nebyla to penalta. Nerozumím, proč v těchto situacích nejde rozhodčí k obrazovce a neujistí se, zda je to penalta. V takových momentech si musí být rozhodčí naprosto jistý," řekl bývalý trenér Arsenalu Wenger. 

Naopak padající Raheem Sterling, který se ocitl pod palbou kritiky i obětí vtipných koláží, si byl jistý s tím, že to byla jasná penalta. Po minimálním kontaktu se výrazně proletěl vápnem. 

Velké množství lidí semifinálová bitva opravdu rozlítila a ve finále má jejich sympatie Itálie. Fanouškům se nelíbí systém EURO a fakt, že Anglie pouze jednou cestovala a turnaj se zdá býti nastavený pro to, aby Albion udělal úspěch. 

 

Související obsah

 Finále mezi domácí Anglií a Itálií se hraje v neděli 11.7. opět ve Wembley, kam můžou dorazit desítky tisíc fanoušků. Pro Anglii půjde o první finále na velkém turnaji po 55 letech.

VIDEO: Fanoušci Anglie slavili postup do finále v ulicích do rána:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události