EURO 2020

Buďte naštvaní, ale rasismus je velký problém, řekl Bolt po finále Eura

Buďte naštvaní, ale rasismus je velký problém, řekl Bolt po finále Eura
Zdroj: Profimedia

Sprinter a světový rekordman Usain Bolt se zastal anglických hráčů, kteří ve finále evropského šampionátu neproměnili pokutový kop. Odsoudil kritiku, která se na jejich hlavu snáší s tím, že rasismus do této záležitosti vůbec nepatří. "Můžete být naštvaní, že neproměnili penaltu, ale pokud do toho přimícháte rasismus, je to problém," nebral si servítky.

Bukayo Saka, Marcus Rashford a Jadon Sancho neproměnili ve finále proti Itálii pokutový kop a snesla se na ně vlna rasistických urážek na sociálních sítích. Čtyři z jejich autorů už policie dopadla. K chování lidí na internetu se nechápavě vyjádřil i Usain Bolt.

"Je to naprosto hrozné, Pro mě je opravdu těžké vidět, že se něco takového děje," vyjádřil rekordman ve sprintu na sto metrů své pocity. 

Související obsah

"Jako Afričan a černoch musím říct, že to pro hráče musí být velmi těžké. Nemůžete je vinit. Oni nebyli ti, kdo rozhodli, že budou kopat penaltu," zastával se Bolt zmíněné trojice. 

"Samozřejmě, že na ně můžeme být naštvaní, že nedali penaltu, ale tahat do toho rasismus už je velký problém. Není to fér a jsem velmi naštvaný, že něco takobého je ve fotbale možné. Já tento sport miluji celý život a tyto hráče sleduji, tak je pro mě těžké se s něčím takovým vypořádat," nebere si atlet z Jamajky servítky. 

Související obsah

Sám by se ale jako trenér Anglie zachoval při výběru jinak. "Kdybych byl trenér, tak bych na penaltu nepostavil devatenáctiletého kluka (Saku). Byl to na něj příliš velký tlak," řekl Bolt.

Anglie řeší po prohraném finále mistrovství Evropy chování svých fanoušků

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události