ZOH Peking 2022

"Poslední ránu nedává jen blbec", vzpomněla si Davidová na staré rady

"Poslední ránu nedává jen blbec", vzpomněla si Davidová na staré rady
Markéta Davidová na olympijské střelnici Zdroj: Profimedia

Místo placky oči pro pláč. Biatlonistka Markéta Davidová si jela ve vytrvalostním závodě na OH v Pekingu pro medaili, kvůli jedné chybě při závěrečné střelbě však z boje o cenné kovy vypadla. Nakonec dokončila závod na šesté příčce, jedna jediná rána vedle ji ale bude ještě dlouho mrzet. "Na medaili to chtělo dát čtyři nuly, což už se mi letos povedlo. Je to tak, jak to je, rozhodují detaily a holky byly lepší," uvedla zklamaná závodnice.

Ve vytrvalostním závodě žen to dlouho vypadalo, že českému biatlonu cinkne medaile. Česká hvězdička Markéta Davidová byla skvělá na trati i ve střelbě a jela si pro svůj první olympijský kov. Poté, co na střelnici třikrát vyčistila všechny terče, přijela na koberec k závěrečné stojce. 

A právě tady se sen o olympijské placce rozplynul. Česká závodnice poslední ranou minula a k výslednému času se jí přičetla trestná minuta. "Vzpomněla jsem si na trenéra Šikolu, který říkal, že poslední ránu nedává jen blbec," uvedla na instagramu Českého olympijského týmu. 

Do závěrečného kola tak vyrazila se ztrátou, kterou už nedokázala umazat. Nakonec brala šestou příčku. "Byla to prostě moje chyba. Nebylo to tím, že bych chtěla dát za každou cenu nulu. Bohužel, na medaili to chtělo dát čtyři nuly, což už se mi letos povedlo. Je to tak, jak to je, rozhodují detaily a holky byly lepší," přiznala bez vytáček pro irozhlas.cz.

Související obsah

"Při střelbě jsem se cítila dobře. I na poslední položce, bohužel ta jedna rána odešla nahoru," doplnila pětadvacetiletá česká reprezentantka. Ta zároveň uvedla, že po průšvihu se špatnými lyžemi, které jí připravil servis pro štafetu, se jí ani tentokrát nejelo tak dobře jako obvykle. 

"Bylo to lepší, ale ještě to nebylo ono. Musíme to v týmu ještě probrat a nějak to vylepšit. Neříkám, že by bylo lepší to namazat do dalšího závodu úplně jinak, ale nebylo to ono, na co jsem zvyklá," řekla Davidová. Další závod ji čeká 11. února, kdy se společně s dalšími Češkami představí ve sprintu.

Čeští sportovci oblékají na ZOH v Pekingu speciální kolekci oblečení. Jak vznikala a jaké jsou její ideje?

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události