ZOH Peking 2022

Dobrá zpráva pro biatlon. Václavík po sérii negativních testů míří do Pekingu

Dobrá zpráva pro biatlon. Václavík po sérii negativních testů míří do Pekingu
Zdroj: Profimedia.cz

Český biatlonový reprezentant Adam Václavík do Pekingu jede. Sedmadvacetiletý závodník měl po návratu ze závodů Světového poháru v Anterselvě pozitivní test na covid-19 a nemohl do Číny vyrazit se zbytkem týmu. Teď úspěšně absolvoval sérii testů s negativním výsledkem a nakonec bude pod pěti kruhy závodit.

Už se pomalu loučil s tím, že si na olympijských hrách v Pekingu zazávodí. Biatlonista Adam Václavík po pozitivním testu na covid-19, který měl po návratu ze závodů v Anterselvě, nevyrazil s českou reprezentací do Pekingu v daném termínu.  Musel doma čekat na to, jak dopadnou výsledky dalšího testování.

Když už skoro nevěřil, že okusí olympijské tratě, zkompletoval nutnou pětici negativních testů a hned na pondělní večer mohl naplánovat odlet do dějiště her. 

"Už jsem byl trochu skeptický a cítil bezmoc. Hodnoty u PCR testů totiž klesaly hodně pomalu. Nakonec jsem to stihl za pět minut dvanáct. Je to takové první vítězství," prozradil s úlevou Václavík pro web Český biatlon.

Po sedmé hodině večerní okamžitě nastoupil do letadla a přes Istanbul zamířil do Pekingu. "Letos platí dvojnásob heslo, že není důležité zvítězit, ale zúčastnit se," řekl o svém martyriu. 

Přijde sice o vytrvalostní závod, který je na programu 8. února, sprint by už ale měl stihnout. I když bude mít tři dny na to, aby mohl potrénovat, nebude to pro něj nic snadného. Pokusí se dohnat tréninkový výpadek a navíc se bude muset vypořádat s časovým posunem a nadmořskou výškou. 

Související obsah

"Bude to trochu oříšek.  Ale po prvním negativním testu jsem se přesunul do Jablonce a chodil tam do hypoxické komory. Měl bych být předaklimatizovaný," prozradil.

Na hry ale odletěl v bojovné náladě. "Šel jsem už i rychlejší trénink a necítím se špatně, ale asi jsem něco z té mé běžecké formy ztratil. Bude to i trošku o štěstí, jak rychle se vypořádám s časovým posunem. Teď jsem ale rád, že konečně odlétám na olympiádu. Udělám maximum pro dobrý výsledek."

Češi oblékají na ZOH speciální olympijskou kolekci oblečení. Jak vznikala a jaké jsou její ideje?

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události