ZOH Peking 2022

Desítku vyhrála Johaugová, Nováková doběhla téměř tři minuty za ní

Zdroj: profimedia.cz

Národní centrum běhu na lyžích v Čang-Ťia-Kchou dnes hostilo závod žen na deset kilometrů klasicky. Pro druhé letošní olympijské zlato si doběla Norka Therese Johaugová s náskokem pouhých čtyř desetin na druhou Kerttu Niskanenovou. Z českých závodnic nejlépe doběhla Petra Nováková na 30. místě.

Fenomenální Johaugová ve 33 letech přidala do sbírky už pátou olympijskou medaili. Ke zlatu ze štafety v roce 2010, bronzu a stříbru z roku 2014 a přidala po triumfu ve skiatlonu i zlato v klasice na 10 km. Cílem proběhla v čase lehce přes 28 minut.

O čtyři místa za ní na trať vyběhla Kerrtu Niskanenová, která se postarala o napínavý finiš. Cíl proťala jen čtyři desetiny za norskou rivalkou a z deseti kilometrů si odnesla stříbrnou medaili. Čtyři desetiny, které ji dělily od zlata, naopak pomohly její bronzové krajance Kristě Parmakoskiové, za kterou ve stejném rozdílu zaostala Ruska Natalia Něprjajevová.

Z českých závodnic se nejlépe umístila Petra Nováková, která s časem 31:00,7 uzavřela top třicítku. Čtyři místa za ní skončila Kateřina Janatová a Petra Hynčicová doběhla až na 42. místě.