ZOH Peking 2022

Biatlonistka kvůli vyčerpání na OH končí, předtím měla problémy se srdcem

Biatlonistka kvůli vyčerpání na OH končí, předtím měla problémy se srdcem
Vyčerpaná biatlonistka Tandrevoldová v cíli Zdroj: profimedia.cz

Biatlonistka Ingrid Landmark Tandrevoldová, která zkolabovala v závěru nedělní stíhačky, už na OH startovat nebude. Norská závodnice totiž vynechá jak štafetu, tak závěrečný závod s hromadným startem.

Tandrevoldová měla závod, jenž se jel za hustého sněžení a mrazu, skvěle rozjetý a po poslední střelbě útočila na medaili, jenže pak přišel na závěrečných dvou kilometrech totální fyzický kolaps. Norská biatlonistka nakonec projela cílem jako 14. v pořadí a následně vyčerpáním padla k zemi.

"Prožívala jsem jeden z nejlepších závodů v kariéře, ze kterého se najednou stal ten nejhorší," prohlásila pro Reuters Tandrevoldová, kterou museli ze závodu odnášet členové realizačního týmu.

Související obsah

"Je mi jen 25, proto doufám, že mám pořád před sebou ještě hodně závodů. Ale s ohledem na předchozí srdeční problémy musíme být opatrní," dodala norská biatlonistka, která měla v posledních letech také problémy se srdeční arytmií.

Ingrid Landmark Tandrevoldová tak na olympiádě v Pekingu vynechá středeční štafetu a nezúčastní se ani závodu s hromadným startem.

Související obsah

​Nedělní závod sužovaly velmi složité podmínky, na které si stěžovaly i české závodnice. "Opravdu to byl dneska jeden z letošních nejtěžších závodů. Ta trať tu není jednoduchá, když se k tomu přidá nadmořská výška a takové počasí, tak je to za trest," prohlásila biatlonistka Markéta Davidová.

Takto vypadají olympijské medaile v Pekingu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události