ZOH Peking 2022

Biatlonistky se opět trápily. Švýcarku odvezli na saních

Biatlonistky se opět trápily. Švýcarku odvezli na saních
Švýcarská biatlonistka Irene Cadurischová po kolapsu na trati Zdroj: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Biatlonové závody na olympijských hrách dávají závodnicím pořádně zabrat. Již dříve Norka Tandrevoldová nezvládla závod rozjetý o medaili a sotva se dostala do cíle. Ve štafetě žen dopadla ještě hůře Švýcarka Cadurischová, která padla uprostřed trati a musela být odvezena na saních.

První úsek štafety žen dokončilo jen 19 žen z 20. Irene Cadurischová totiž mezi druhou střelbou, ze které odjela s celkovými třemi dobíjeními na posledním místě, a pátým kilometrem zkolabovala přímo na trati.

Ke Švýcarce okamžitě přispěchala lékařská pomoc a Cadurischová byla odvezena na saních. Podle švýcarského SRF Sport by měla být biatlonistka ve stabilizovaném stavu. Na vině kolapsu byly údajně problémy s krevním oběhem.

Biatlonistka Irene Cadurischová je odvážena na saních Zdroj: Michal Beránek / CNC / Profimedia

​Velké problémy měla i americká biatlonistka Susan Dunkleeová. Ta z druhé střelby odjížděla s čistým štítem a desetisekundovou ztrátou na vedoucí Perssonovou. Na pěti kilometrech ovšem ztrácela už 51 sekund a o další kilometr dále předala se ztrátou jedné minuty a 20 sekund na 18. místě. Zkušená Američanka se dvěma stříbry z mistrovství světa tak patrně rovněž bojovala s extrémním vyčerpáním a dokončila svůj úsek s vypětím všech sil.

Související obsah

​O zdravotním stavu Američanky ovšem není nic známo. Její kolegyně alespoň vytáhly americkou štafetu na konečné 11. místo.

​Kolaps Cadurischové není první na letošních olympijských hrách. Norka Tandrevoldová ve stíhacím závodě odjížděla z poslední střelby na třetím místě. Jenže poté jí úplně došly síly, jela takříkajíc naprázdno a do cíle se dostala na 14. místě. V tu chvíli padla na zem a musela být odnesena.

Související obsah

​Sportovcům servírují jídlo v Pekingu roboti:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události