Muchová vstoupila do turnaje v Tallinnu drtivě. Dál jdou i Nosková a Krejčíková

Česká tenistka Karolína Muchová | Zdroj: Profimedia.cz

Česká tenistka Karolína Muchová svým úvodním utkáním na turnaji v Tallinnu připomněla své úspěchy z minulých let. Vinou zranění je sice nyní až ve třetí stovce žebříčku, ale o 50 pozic výše postavené soupeřce nedala šanci. A smetla ji 6:0 a 6:2. Postoupily také Linda Nosková po třísetové bitvě a Barbora Krejčíková po dvou setech. Na turnaji v Sofii vypadl Jiří Lehečka.

Muchová předvedla naprosto dominantní výkon. V prvním setu soupeřce Jessice Ponchetové nenabídla ani jeden brejkbol a podání jí ve všech třech případech vzala. Za 27 minut tedy Ponchetové nadělila kanára a v podobném tempu pokračovala i ve druhé sadě.

Hned v prvním gemu totiž Muchová Francouzce opět vzala podání. Pak poprvé v zápase zaváhala a přišla o svůj jediný servis v utkání, jenže to rodačku z Olomouce nerozhodilo. Muchová získala další čtyři hry v řadě a Ponchetová si až na poslední chvíli udržela jediný servis v zápase. Za stavu 6:0 a 5:2 26letá Češka svou práci dokončila na podání a ve druhém kole se bude těšit na vítězku zápasu Keysová–Golubicová.

Postup do druhého kola slaví také Linda Nosková. 105. hráčka žebříčku si vyšlápla na 65. ženu světa Diane Parryovou. Francouzka ovládla první sadu 6:2, ale česká kvalifikantka zvrátila průběh a zbylé dva sety vyhrála 6:3 a 6:4.

Velmi těžká soupeřka čekala na Barboru Krejčíkovou. Letošní šampionka ze čtyřhry na US Open se utkala s Ajlou Tomljanovičovou, která je ve skvělé formě. Australanka začala udrženým servisem, jenže poté ve zbytku setu neuhrála ani gem, takže Krejčíková vyhrála 6:1.

Druhý set nabídl napínavou bitvu až do konce. Prvních deset her si obě hráčky držely servis, až Krejčíková v 11. gemu ztratila podání. Tomljanovičová ovšem nedopodávala set do vítězného konce a rozhodovalo se v tiebreaku. V něm od stavu 3:3 Krejčíková neztratila ani jednu výměnu, takže po dvou setech míří do druhého kola, kde na ni čeká Marta Kosťuková.

​V Sofii šel do hry Jiří Lehečka, který ale ve dvou setech nestačil na domácího tenistu Alexandara Lazarova. V prvním setu český hráč prohrával 1:3, ale ztracené podání si vzal ihned zpět a následně dokázal srovnat krok. Úvodní sada se dostala až do stavu 5:5. Jenže v klíčový moment 74. hráč světa opět přišel o své podání a nakonec prohrál 5:7.

Ve druhém setu Lehečkovi vůbec nevyšel začátek. S Lazarovem přišel hned o první podání, což bylo klíčové pro celý vývoj zbytku utkání. Rychle prohrával 0:3 a nedokázal už se dostat zpátky. Ačkoliv si svá ostatní podání už udržel, tak na returnu se nedostal ani k jednomu brejkbolu a nakonec prohrál 3:6. Lehečka tak prohrál na čtvrtém turnaji ATP v řadě už v prvním kole.