Tenis

Mého otce zneužili. Válku by nepodpořil, hlásí Djokovič po skandálu s fanoušky

Mého otce zneužili. Válku by nepodpořil, hlásí Djokovič po skandálu s fanoušky
Tenista Novak Djokovič | Zdroj: Profimedia.cz

Tenista Novak Djokovič se vyjádřil ke kontroverzi svého otce, který se po Srbově vítězství nad Rubljovem fotil s fanoušky, kteří měli ruské vlajky a podobiznu Vladimira Putina. Jednadvacetinásobný grandslamový vítěz se nechal slyšet, že ho celá situace dostala a jeho otec byl zneužit.

Když Djokovič porazil Tommyho Paula a postoupil na Australian Open do finále, nebyl u toho překvapivě na tribuně jeho otec Srdjan, který mu obvykle horlivě fandí. 

Důvodem byla kontroverze po vítězném čtvrtfinále, v němž jeho syn vyřadil Rusa Rubljova. Srdjan Djokovič se totiž po konci utkání vyfotil s ruskými fanoušky, kteří měli v rukách ruské vlajky i podobiznu Vladimira Putina, za což schytal vlnu kritiky. 

Sám oficiálně prohlásil, že se s tenisovými příznivci fotí běžně a tentokrát to nebylo jiné. Aby na sebe neupozorňoval, na další utkání svého potomka radši nepřišel. K situaci už se vyjádřil i sám "Djoker", ten uvedl, že jeho otec byl zneužit. 

"Bylo to nešťastné. Nesprávná interpretace toho, co se včera stalo, vyeskalovala věc na vysokou úroveň. Dostalo mě to. Až do včerejšího večera jsem si toho nebyl vědom. Pak mě to samozřejmě nepotěšilo," pověděl o rozporuplném momentu podle Daily Mail

Související obsah

​Zároveň přiznal, že jeho otec by válku rozhodně vědomě nepodporoval. "Můj otec i celá rodina prošla v 90. letech několika válkami. Jak uvedl můj otec ve svém prohlášení, jsme proti válce a nikdy ji nebudeme podporovat. Víme, jak zničující je pro lidi v jakékoli zemi," doplnil. 

A zamyslel se nad tím, jak celá situace vznikla. "Můj otec tady na Australian Open chodí po každém zápase na setkání s mými fanoušky, aby jim poděkoval za podporu. Kolem bylo hodně srbských vlajek, takže si myslel, že se fotí s někým ze Srbska. V této situaci byl touto skupinou lidí zneužit," uzavřel.

Loni se Novak Djokovič nemohl účastnit Australian Open, takhle ho lidé vítali po deportaci v rodném Srbsku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události