Tenis

Na French Open končí i Lehečka a Nosková. Neuhráli jediný set

Na French Open končí i Lehečka a Nosková. Neuhráli jediný set
Český tenista Jiří Lehečka na French Open | Zdroj: Profimedia.cz

Ze čtrnácti českých tenistů a tenistek prošla do třetího kola pouze Karolína Muchová. Během čtvrtka se s druhým grandslamem roku loučí Linda Nosková a Jiří Lehečka. Mladá Češka neuhrála set proti favorizované Rybakinové, nejlepší Čech současnosti proti hůře postavenému Gironovi dopadl velmi podobně.

Velké množství českých tenistů a tenistek se představil na French Open, ale na nějaký větší úspěch to nevypadá. O postup do druhého kola bojovala Linda Nosková, kterou ale čekala hvězdná Rybakinová, která v úvodním kole přehrála Brendu Fruhvirtovou. 

Rodačka z Ruska hrající pod vlajkou Kazachstánu během celého zápasu nepřišla ani jednou o svůj servis a za 88 minut českou hráčku porazila. Každý set ovládla po čtyřiceti minutách a výsledkem 6:3. Čtyřku světového žebříčku v dalším kole čeká Sorribesová Tormová. 

Naději českým fanouškům tak dával Jiří Lehečka, který sice nehraje v ideální formě, ale ve druhém kole ho čekal žebříčkově horší Giron. Za necelé dvě hodiny ale bylo hotovo, a to bohužel v neprospěch českého tenisty. 

Související obsah

Ten byl ve všech třech setech dvakrát brejknut, sám Američanovi ani jednou jeho podání "neukradl" a bez toho se nevyhrává. Lehečka padl 2:6, 3:6 a 2:6, čímž pro něj pouť druhým grandslamem v roce končí. Český prapor tak drží už jen Karolína Muchová. 

French Open, čtvrteční výsledky 2. kola: 

E. Rybakinová – L. Nosková 6:3, 6:3
Čas utkání: 1:28

M. Giron – J. Lehečka 6:2, 6:3, 6:2
Čas utkání: 1:44

Kvitová je v desítce tenisových boháčů. Peníze nejsou tak důležité, říká Šafářová:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události