Bydlení

Na první pohled omšelá loď, ale interiér vám vyrazí dech! GALERIE

Na první pohled omšelá loď, ale interiér vám vyrazí dech! GALERIE
Zdroj: Profimedia

Bydlení na lodi má své kouzlo a lidé to vědí už desítky let. V současnosti se dají na trhu pořídit luxusní designové hausbóty nabité technologiemi a jejich prodeje již nějaký pátek celosvětově stoupají. Tohle je ale jiný případ!

Angličanka Fleur Levene (53) to vzala jinou cestou. Koupila starou chátrající loď a tu během dvou let předělala na útulné bydlení. Kromě dvou let intenzivní práce ji to stálo také v přepočtu více než 3,2 milionu korun. A věřte nevěřte, svoje dílo nyní prodává z osobních důvodů za necelých 5 milionů.

Třicet metrů dlouhá loď s názvem SS Davenham měla původně parní pohon a nyní kotví na řece Medway v anglickém hrabství Kent. Majitelka ji zakoupila v roce 2012 a po čase ji uvnitř přeměnila v plnohodnotné dvoupatrové bydlení o celkové užitné ploše 180 metrů čtverečních. Nechybí kuchyně, útulná ložnice, šatna, úložné prostory i obývací pokoj s krbem. To vše se podařilo vystavět bez toho, aniž by prostor přišel o své původní námořnické genius loci.

Související obsah

Ačkoliv majitelka interiér lodi vkusně zrekonstruovala, na nového majitele čeká ještě spousta práce. Zvenku je totiž loď v původním stavu a tak by měl budoucí majitel být zručným řemeslníkem, aby se postaral o dokončení rekonstrukce i na vnějšku lodi. Tak co, troufáte si?

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz