Petr Kramný

V Egyptě mi všechno vyšlo, měl tvrdit Kramný. Bylo to jinak!

V Egyptě mi všechno vyšlo, měl tvrdit Kramný. Bylo to jinak!
Zdroj: Profimedia

Podle rozsudků českých soudů se měl Petr Kramný chlubit při telefonátu se svou příbuznou, že mu "v Egyptě všechno vyšlo", spolek Šalamoun teď zveřejnil celý záznam inkriminovaného telefonátu. Chce tak poukázat na údajnou hrubou chybu policistů i soudců. Kramný totiž říká něco úplně jiného, tvrdí spolek!

Podle spolku Šalamoun, který dlouhodobě na nesrovnalosti v případu Kramný upozorňuje, je telefonát z 22. listopadu 2013 důležitým nepřímým důkazem, konkrétně věta "že mu to vyšlo, i v tom Egyptě". Aby poukázal na to, že policie měla Kramnému vložit do úst slova, která nikdy nepoužil, zveřejnil teď spolek se souhlasem zúčastněných kompletní půlhodinový rozhovor Kramného s jeho příbuznou.

Policista do protokolu podle spolku uvedl: "Ke konci říká (Kramný - pozn. red.), že on cítí, že bude ten vysmátý a bude se mít dobře. Dále pokračuje, že mu všechno vyšlo, i v tom Egyptu," napsal spolek Šalamoun. Kramného slova o tom, že mu to v Egyptě vyšlo, pak použila soudkyně Reneta Gilová v odůvodnění rozsudku, kterým jej poslala na 28 let do vězení. Odkaz na telefonát se objevil i v odůvodnění verdiktů Vrchního soudu a Nejvyššího soudu.

A co Kramný skutečně do telefonu řekl? V závěru dlouhého telefonátu se zmiňuje, že jeho šestý smysl mu říká, že na konci celého případu pro něj vše skončí pozitivně. O Egyptě se zmiňuje v souvislosti s tím, že tam mu jeho šestý smysl říkal, že jej úřady nakonec ze země nechají odcestovat.

"Já pořád, teto, mám takový ten šestý smysl, který mi říká: Na tom konci budu já ten vysmátý a já ten, co se bude mít dobře. Já to pořád takhle cítím a tak, jak jsem cítil, že to zrušení toho zákazu (vycestovat z Egypta - pozn. red.) přijde ze dne na den, což jsem měl pravdu. Nevěděl jsem, kdy to přijde, ale myslel jsem, že to přijde ze dne na den, jako přišel ten zákaz, přijde i zrušení. A všichni mě strašili, že bude soud, že budu muset dokazovat, že jsem to neudělal, a tak dále," uvádí v nahrávce, kterou spolek Šalamoun zveřejnil, Petr Kramný.
 

VIDEO: Celý telefonát Petra Kramného s příbuznou:

 

"Spolek Šalamoun konstatuje, že bez jakékoliv pochybnosti v rozhovoru Petra Kramného s V. D., který se uskutečnil dne 22. 11. 2013 od 17:48 hod. věta, že mu to všechno vyšlo, i v tom Egyptě, vůbec nezazněla. Jedná se o naprosto hrubé zkreslení přepisu a výmysl a lež zpracovatele přepisu záznamu policejních odposlechů kpt. PhDr. Aloise Kubieny," zlobí se spolek.


Proč bude Kramný vysmátý?

Odposlechnutý telefonát proběhl půl roku po smrti Moniky a Klárky a tři měsíce před tím, než policisté Kramného zadrželi. V jeho úvodu Kramný svou příbuznou informuje, že mu někdo poničil už druhý vůz. U prvního auta mu urazili zrcátko, u druhého propíchali pneumatiky na pravé straně. K tomu mu někdo strčil sirky do zámku u garáže, kde měl zaparkovaný první vůz. A později na modrou felicii přibyl i nápis "VRAH". (viz fotky v galerii)

Kramný prozradil, že policistům jako možného pachatele označil bratra Moniky Radmila. Den před řáděním vandala s ním totiž měl spor o dědictví. Rodina Moniky se podle Kramného nejprve dědictví chtěla vzdát, postupně ale couvla a Moničin bratr Kramnému řekl, že si "nejdřív musí pozjišťovat, na co měla Monika nárok". Svůj postoj podle Kramného změnil i Moničin otec, který původně také nic nechtěl.

Moničině rodině Kramný nastínil dvě varianty - když se vzdají dědictví, bude on platit veškeré náklady spojené s dědickým řízením, náhrobkem a tak. V opačném případě se budou muset o náklady podělit rovným dílem. "Dneska jsem byl s tím kameníkem na hřbitově. Spočítal to na nějakých asi 60 tisíc. Hned řeknu Radmilovi, ať si připraví 30 tisíc. Chtějí dědictví, chtějí se angažovat do hrobu, tak já to sám platit nebudu," říká Kramný a jeho příbuzná jej v tom podporuje.

Související obsah

"Ostatní lidi mi tu dají pokoj. V práci je tři a půl tisíce lidí, ti mi dají pokoj. Nikdo nemá žádné blbé řeči, nikdo nic neříká, nikdo mi nic neničí. A takový hajzlík mi bude ničit majetek a komplikovat život?" zlobí se na Moničina bratra Kramný. Je přesvědčený, že otisk boty jej usvědčí, že to byl on, kdo mu poškodil auto a garáž.

S příbuznou probírají také články, které se o Monice objevily v médiích. Kramného popudila informace, že na ní před prací čekal její slovenský milenec. "Peťo, dej jí pokoj, ona už se bránit nemůže. Teď se musíš bránit ty sám. Jí už dej pokoj, ať už má klid, ty se musíš bránit sám," říká mu jeho příbuzná. "Jo, teto, já jsem na to připravený," odpovídá Kramný a dodává, že je rád, že si teď uvědomil, že je to nejspíš Moničin bratr, kdo mu škodí.

Kramný má pocit, že se dokonce spolčil s jeho sestrou Lenkou, která jej v jeho nárocích podporuje. "Lenka je úplně mimo! Kdybys viděla, jak dneska s mamkou mluvila, jako s kusem hadru!" zlobí se na sestru, která v jeho nevinu záhy ztratila důvěru. Jeho příbuzná jí vyčítá, že četla Kramného korespondenci. "To ji nezapomenu, to se nedělá," dodává.

Související obsah

"Když už mi nevěří ani vlastní sestra, tak je to špatné. Ale já jsem silný. Jen tak mě něco nesloží. Jak odborníci předpokládali, že se zhroutím... Pobrečel jsem si, tady v koutě jsem si pobrečel. Díval jsem se dneska na video s Klárkou, to mi tekly slzy, ale já musím jít dál. Jak mi říká kamarád: Ty musíš žít, nenecháš si sypat popel na hlavu a neuzavřeš se do sebe," říká Kramný a jeho příbuzná jej podporuje a dodává, že mu moc fandí. Jeho sestra to ale podle Kramného nedokáže pochopit.

V závěru telefonátu své příbuzné říká, že je připraven všechna příkoří překonat a jít dál. A že jeho šestý smysl mu říká, že nakonec bude vše v pořádku.


Fatální selhání justice?

Spolek Šalamoun uvedl, že to zdaleka není první případ, kdy v této kauze mělo dojít k manipulaci s důkazy. Upozorňuje, že soudci měli k dispozici i celý záznam, ale zřejmě se spolehli  na krátký výtah policisty, který, podle spolku, vložil Kramnému do úst slova, jež obžalovaný nikdy nepoužil.

"Jedná se ale pouze o selhání nebo o záměr policie a justice i za cenu manipulace s důkazy odsoudit nevinného člověka? Tady už se nejedná o výkon úřední moci, ale o zneužití úřední moci, tedy o justiční zločin!" zlobí se spolek.

Související obsah

Monika a Klárka zemřely v egyptské Hurghadě v červenci 2013. Petr Kramný musel v Egyptě zůstat do konce října. V Česku byl zadržen policisty 18. února 2014 a soud jej poslal do vazby. Podle obžaloby zabíjel elektrickým proudem. Státní zástupce Vít Legerský podal obžalobu 12. května 2015. Na začátku roku 2016 byl Kramný odsouzen na 28 let nepodmíněně.

Rozsudek potvrdil i Vrchní soud. Kramného dovolání zamítl Nejvyšší soud a odsouzený neuspěl ani se stížností k Ústavnímu soudu. Teď upíná svou naději k tomu, že by nové důkazy v podobě dalších znaleckých posudků mohly Krajský soud v Ostravě přimět obnovit řízení.
 

"Ve věci rozhodl soud, rozhodnutí nabylo právní moci," uvedla vrchní komisařka moravskoslezské policie Gabriela Pokorná.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz