Domácí

Z regálů mizí rýže i konzervy. Všeho je dost, uklidňoval Babiš z velkoskladu

Kvůli přibývajícím případům nakažení koronavirem Češi na řadě míst vykupují obchody. Prázdné jsou hlavně regály s trvanlivými potravinami jako jsou těstoviny, rýže a konzervy.

Podle premiéra Babiše je taková panika naprosto zbytečná. V pátek spolu s ministrem Havlíčkem osobně zkontrolovali tři největší distribuční centra velkých obchodních řetězců.

Nejdřív ale oba museli projít zdravotní prohlídkou. Teplota třicet šest stupňů, vydezinfikovat ruce a může se jít na kontrolu potravin.

"Není žádný důvod k obavám, takže já znovu říkám, prosím vás, kupujte normálně. V žádném případě se nemůže stát, že by nebyly potraviny," apeluje premiér na Čechy.

Související obsah

Ve skladech velkých obchodních řetězců jsou na výšku zhruba desetimetrové regály, které sahají až ke stropu a jsou narvané k prasknutí."Máme extra směny, tady se pracuje 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Jsme schopni zákazníky obsloužit, takže dostupnost v našich obchodech je dobrá," těší ředitele komunikace společnosti Ahold Jiřího Marečka.

V řadě obchodů jsou stále fronty u pokladen a nákupy za tisíce přetěžují prodavače. Potravin je dost i ve skladech internetových prodejců.

Související obsah

"Nechceme podporovat paniku a nákupy spekulantů, které snižují dostupnost potravin. Proto jsme u vybraných položek omezili možnost nakoupit v nadměrném množství," uvedl portál Košík.cz.

Lidé totiž objednávali i několikasetkilogramové nákupy.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz