Domácí

Kalouskova žaloba na Babiše znovu u soudu. Chce písemnou omluvu

Okresní soud pro Prahu-západ se znovu zabývá žalobou poslance TOP 09 Miroslava Kalouska na premiéra Andreje Babiše (ANO). Žaloba se týká jeho výroků o Kalouskovi před hlasováním o důvěře vládě.

Soud se týká hlasování o důvěře vládě ANO a ČSSD v roce 2018. Premiér Babiš tehdy o Kalouskovi prohlásil, že "rozkrádal ministerstvo obrany a zabil lidi cez padáky."


K soudu v pátek ani jeden z aktérů sporu nedorazil, přišli jen jejich právní zástupci. Ten premiérův tvrdí, že žaloba je zcela nadbytečná a Kalousek má celou věc řešit prostřednictvím disciplinárního řízení a nezatěžovat české soudy.

Související obsah


Miroslav Kalousek ale trvá na písemné omluvě. Disciplinární trest mu totiž nestačí, a to z důvodu, že Andrej Babiš si byl prý vědom toho, že jeho výroky přenáší televize a že nejde o uzavřenou debatu.


Babišův právník dále uznal, že během emotivní diskuze můžou padnout negativní výroky. Na druhou stranu by se ale podle něj měli vládní činitelé k sobě chovat slušně a mluvit především k právě probírané věci.

Na reportáž Televizních novin se podívejte ZDE:

Marek Bruna, ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz