Volby 2020

Druhé kolo senátních voleb. Voliči mohou hlasovat až do večera

V pátek se ve dvě hodiny odpoledne znovu otevírají volební místnosti pro druhé kolo senátních voleb. V nich mohou lidé rozhodnout o více než dvaceti senátorských křeslech.

Druhé kolo senátních voleb se bude konat v celkem 26 obvodech. Jediným, kde lidé dnes ani zítra hlasovat nebudou, je Děčín. Tam už v prvním kole získal téměř 53 % místostarosta obce Krásná Lípa a senátor Zbyněk Linhart, který svůj mandát obhájil.

Na rozdíl od prvního kola voleb, kdy lidé dostávali volební lístky do svých schránek, budou mít voliči hlasovací lístky k dispozici až ve volební místnosti, kde musejí prokázat svou totožnost.

Související obsah

Volby se opět uskuteční za přísných hygienických opatření. Tomu, kdo nebude mít při vstupu do volební místnosti zakrytá ústa a nos rouškou, hrozí pokuta.

Už ve středu mohli rozhodovat o budoucích senátorech ti, kteří jsou kvůli koronaviru v nařízené karanténě, a to z aut na drive-in stanovištích. O ta byl ale oproti minulému týdnu, kdy se volilo i do krajských zastupitelstev, o poznání menší zájem.

Související obsah

Například v Prachaticích nedorazil nikdo. V Plzeňském kraji využilo možnost volit z auta pouze 11 lidí. Do večera mohli lidé požádat o hlasování do přenosné volební schránky. Volební místnosti budou otevřené v pátek od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz