Volby do Poslanecké sněmovny 2021

Jak volit v karanténě? Vnitro představilo drive-in hlasování

Ministerstvo vnitra představilo přesně měsíc před sněmovními volbami nový edukační web a způsob hlasování na drive-in stanovištích. Pro tuto možnost se rozhodlo, aby usnadnilo hlasování voličům v karanténě či izolaci.

Volby do Poslanecké sněmovny proběhnou 8. a 9. října letošního roku. Pokud bude k 15. září trvat stav pandemické pohotovosti nebo nouzový stav alespoň pro část území České republiky, bude pro voliče v izolaci a karanténě spuštěno speciální hlasování. Ministerstvo vnitra o tom informovalo ve čtvrtek na novém webu k letošním volbám.

Voliči v karanténě či izolaci tak pravděpodobně budou moci volit už ve středu 6. října od 8:00 do 17:00 z auta na předem stanovených drive-in stanovištích. Jejich druhou možností bude hodit lístek do přenosné schránky v místě izolace/karantény ve volební dny. Jedinou podmínkou je objednat si příchod komise od čtvrtka 7. října do 20:00. Telefonní číslo zveřejní příslušný krajský úřad.

Související obsah

V každém okrese bude alespoň jedno drive-in stanoviště. O tom, kolik jich bude, rozhodnou krajské úřady a nejpozději 23. září musí zveřejnit jejich adresy. Ministerstvo vnitra následně na svém webu zveřejní mapu stanovišť.

Komise pro hlasování bude obcházet i krajskou hygienickou stanicí uzavřené pobytové zařízení typu LDN, sociální služby a domovy důchodců. K voličům přijde ve čtvrtek 7. října mezi 8:00 a 22:00 a v pátek 8. října mezi 8:00 a 18:00.

Na novém edukačním webu ministerstva vnitra najdete kromě informačních textů také 11 edukačních videí.

TN.cz

K tématu Volby do Poslanecké sněmovny 2021

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz