Volby do Poslanecké sněmovny 2021

Okamura: S ANO budeme po volbách jednat, ale Babiš by neměl být premiér

Čtvrteční debaty na TN LIVE se zúčastnil předseda SPD Tomio Okamura. Moderátorce Báře Divišové prozradil, s kým by byla SPD ochotná jednat po volbách, jaké jsou jeho názory na privatizaci zdrojů a některých státních podniků a také jeho názor na očkování proti covidu-19 u dětí do 12 let.

Podle předsedy SPD Tomia Okamury je strana ochotná po volbách jednat se všemi stranami, které s ní budou svolné hovořit o případném prosazování programu SPD. "Budeme jednat i s ANO. Podle našeho názoru by ale premiérem měl být někdo jiný než Andrej Babiš. Důvod je jednoduchý. Podle průzkumu, které zveřejnila snad všechna hlavní média, tak podpora vlády od občanů klesla na 20 procent. Nemá logiku, aby premiérem byl nadále pan premiér Babiš, když mu podpora klesla na 20 procent," vysvětlil Okamura na TN LIVE.

Okamura už nepočítá s tím, že by se do Sněmovny dostala ČSSD. "Opravdu by se mi to nelíbilo, protože to vypadá, že ČSSD se opravdu nedostane, pro mě je nepřijatelné, aby na základě nového volebního zákona, kdy ten výsledek může být hodně poměrný, a jednání o nové vládě se mohou dlouho táhnout, tak aby tam půl roku byli ministry pan Hamáček a paní Maláčová, kteří prostě ztratili důvěru přes 90 procent veřejnosti. Měli by odstoupit, podat demisi a být odvoláni," prohlásil.

Související obsah

Očkování a privatizace

"Všeobecně víme, že se očkování dětem do 12 let ohledně covidu ani nedoporučuje. Jak víte, stanovisko SPD je úplně jasné, jsme proti povinnému covid očkování, jsme pro návrat do normálního života, jsme pro návrat dětí do škol bez podmínek a omezení," okomentoval očkování dětí ve věku pět až dvanáct let Okamura.

Nejdůležitější části rozhovoru jsme shrnuli v reportáži v Televizních novinách. Podívejte se:

Voda má jít podle Okamury zpět do rukou měst a obcí. "To, abychom vlastnili vodu, aby byla v majetku českých občanů, to znamená třeba v majetku českých měst a obcí, to je přeci úplně normální. Deprivatizovat rozkradenou vodu zpátky do rukou měst a obcí, to je přeci úplně v pořádku. Není v pořádku, že platíme horentní předražené ceny Francouzům a tak dále," pronesl. Je také proti privatizaci České pošty a Českých drah.

Související obsah

Bilanční rozhovory s šéfy parlamentních stran můžete sledovat na TN LIVE vždy v úterý a ve čtvrtek od 16 hodin. Prvním hostem pořadu byl v úterý 7. září Vít Rakušan (PIRSTAN), předseda Starostů a nezávislých (STAN). Dalším hostem byla ve čtvrtek 9. září Markéta Pekarová Adamová (SPOLU), předsedkyně TOP 09 a v úterý 14. září do studia dorazil Marián Jurečka (SPOLU), předseda (KDU-ČSL). V úterý 21. září s Bárou Divišovou diskutoval předseda KSČM Vojtěch Filip. V úterý 28. září se debaty zúčastní předseda Pirátů Ivan Bartoš.

"Do diskuze byly pozvány jen takové strany, které se dostaly do PS PČR v roce 2017. A ty pak řadíme vzestupně podle počtu mandátů, které tehdy získaly," vysvětlil Kamil Houska, ředitel sekce zpravodajství a publicistiky TV Nova. Podrobný přehled termínů naleznete v tomto článku

Jan Houška, rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Volby do Poslanecké sněmovny 2021

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Jičínsku se srazilo nákladní auto s osobákem. Dva lidé zemřeli

Na silnici č. 16 se u Holína na Jičínsku v pátek večer srazilo nákladní auto s osobním. Při vážné nehodě zemřeli podle policejní mluvčí Elišky Majerové dva lidé. Příčinu a okolnosti nehody policie vyšetřuje. Silnice je uzavřená.

Píše se na Deník.cz