Zajímavosti

Máte problémy se spánkem? Kvalitu může ovlivnit i výběr pyžama. RADY

Máte problémy se spánkem? Kvalitu může ovlivnit i výběr pyžama. RADY
Zdroj: Profimedia

Kvalitní spánek je pro člověka nesmírně důležitý. Řada lidí má však často problémy usnout nebo se v noci budí ze spaní. Podle odborníků však kvalitu spánku může ovlivnit mimo jiné výběr pyžama. Je proto velmi důležité, v čem do postele uléháme.

Zdravý životní styl je v posledních letech velice oblíbený. Málokdo však ví, že nezahrnuje pouze zdravé stravování, cvičení a snahu se co nejméně stresovat, ale i spánek. Podle expertů je také nesmírně důležité se cítit dobře ve svém těle navenek i uvnitř.

A právě i pyžamo může mít velký vliv na kvalitu našeho spánku. Jeho výběr bychom proto neměli podceňovat. Podle portálu Pyjamasforpeace bychom se měli při pořizování nočního oblečení zaměřit na několik věcí.

Související obsah

Chrání před zimou

Přestože mnozí lidé preferují spát nazí, jiní si zase noc bez pyžama neumí představit. To navíc přináší i několik výhod. Jednou z nich je, že udržuje naše tělo v teple. Zejména v zimě nosí někteří pyžamo s dlouhými nohavicemi i rukávy.

Prevence před nemocemi

Právě pyžamo může snižovat riziko prochladnutí v noci. V případě, že se v noci často odkopáváte a poté vás probudí zima, se nemusíte bát, že byste dostali rýmu nebo chřipku. Pyžamo navíc může také chránit před různými infekcemi nebo roztoči. Je však potřeba jej pravidelně vyměňovat.

Hygiena

Spánek vyžaduje mimo jiné také naše pokožka, která se v dané době zbavuje odumřelých buněk a regeneruje se. I když buňky nejsou škodlivé, mohou nám způsobit problémy. Když spíme v pyžamu, většina těchto buněk tak skončí v oblečení.

Související obsah

Pohodlí

Abyste se dobře vyspali a ráno se vzbudili odpočatí, je potřeba se cítit pohodlně už před tím, než zalehnete do postele. Je důležité zvolit vhodný materiál pyžama pro vaši pokožku. Na výběr je na trhu nejen mnoho materiálů, ale také střihů.

Lehká bavlněná pyžama jsou vyrobená z měkkého a prodyšného materiálu. Jsou proto skvělá do míst, kde je tepleji. Ideální jsou také pro děti, protože tkanina je měkká a odolná.

Flanelové pyžamo je skvělou volbou pro chladnější noci nebo do tuhé zimy. Mezi lidmi jsou velmi oblíbená a rádi v nich lenoší.

Elegantně a sexy působí hedvábná pyžámka. Jsou měkká a dobře izolují. Kromě toho tělu dopřávají chladivý efekt. Nemusíme se však obávat, že by nám v nich mohla být zima. 

Související obsah

Styl

Pokud spíte sami, je asi naprosto jedno, jaké pyžamo máte v noci na sobě. Musí vám být pohodlné a dobře sedět. Když však chceme na někoho v noci udělat dojem, záleží už také na stylu. A to i u pyžama. Nejdůležitější však je cítit se za jakýchkoli okolností dobře, ať už spíte v huňatém pyžamu, nebo na sobě máte úsporný obleček.

Spánek je velmi důležitý. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz