Domácí

Státní svátky do Nového roku: PŘEHLED, kdy mají obchody zavřeno

Státní svátky do Nového roku: PŘEHLED, kdy mají obchody zavřeno
Zdroj: Thinkstockphotos

Ve středu si raději nakupte do zásoby. Většina obchodů bude totiž kvůli státnímu svátku zavřená. Podívejte se, jak to bude s otevírací dobou v další svátky až do Nového roku.

Ve čtvrtek 28. října slavíme státní svátek, Den vzniku samostatného Československa. To mimo jiné také znamená, že mnoho obchodů v tento den neotevře. Kromě velkých specializovaných obchodů, obchodů s oblečením nebo elektra se to týká také prodejen potravin.  

Jedná se o obchody, které mají větší výměru než 200 metrů čtverečních. To zahrnuje například většinu obchodních řetězců s potravinami. Ale některé prodejny těchto řetězců se výměrou mohou vejít do limitu. Nejlepší je se proto informovat přímo v dané prodejně, zda si u nich budete moci ve státní svátek nakoupit. Otevřeno mohou mít rovněž výdejní místa e-shopů, o čemž v létě rozhodl soud, více si přečtěte v tomto článku na TN.cz

Související obsah

​Další státní svátek nás čeká 17. listopadu, kdy si připomínáme Den boje za svobodu a demokracii.  V tento den však budou moct mít obchody otevřeno, a to bez ohledu na jejich výměru.

Co se dalších svátků týče, ty budou v prosinci. V době vánočních svátků budou obchody fungovat omezeně. Na Štědrý den se otevřou pouze do 12:00. Výjimkou jsou řetězce Penny Market a Lidl, které se na Štědrý den neotevřou vůbec. V první a druhý svátek vánoční se pak otevřou pouze malé prodejny. Z těch velkých je výjimkou velkoprodejna Makro, která bude mít otevřeno od 8:00 do 18:00. Silvestr není státním svátkem, takže všechny obchody budou mít normální otevírací dobu. Zavřou potom ale na Nový rok 1. ledna.

Podívejte se, jak to bude s otevírací dobou na svátky až do Nového roku.

čtvrtek 28. října zavřeno (obchody nad 200 metrů čtverečních)
středa 17. listopadu otevřeno
pátek 24. prosince otevřeno pouze do 12:00,
výjimka: Lidl a Penny Market budou mít zavřeno úplně
sobota 25. prosince zavřeno (obchody nad 200 metrů čtverečních)
neděle 26. prosince zavřeno (obchody nad 200 metrů čtverečních)
výjimka: Makro bude mít otevřeno od 8:00 do 18:00
sobota 1. ledna zavřeno
TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz