Domácí

Ústavní soud řešil loňskou uzávěru okresů. Muž si stěžoval kvůli kontrolám

Ústavní soud ve středu zamítl stížnost soukromého zemědělce, kterému vadily loňské kontroly na hranicích okresů. Policie ho prý kontrolovala opakovaně a to ho zdržovalo od práce na poli. Soudy se jeho žalobou ale odmítly zabývat.

Soukromý zemědělec měl tu smůlu, že zákaz pohybu mezi okresy vyšel zrovna na začátek března, kdy mu začínaly práce na poli. Opakované policejní kontroly ho prý zdržovaly od práce.

"Já se vojákovi zpovídal, kam jedu, proč tam jedu a co tam budu dělat. To je svoboda?" ptal se pan Milan Mráz.

Podal žalobu, ale soudy se případem odmítly zabývat. Zemědělec totiž při každé kontrole policistům vyhověl a předložil požadované dokumenty. Nedostal tak žádnou pokutu a nečelil ani správnímu řízení. Nemohl proto vládní opatření napadnout. Verdikt nižších instancí ve středu potvrdil i Ústavní soud ČR, který stížnost zemědělce zamítl.

Související obsah

​"Krizová opatření vlády nelze napadnout zásahovou žalobou u správních soudů," vysvětlila mluvčí soudu Miroslava Číhalíková Sedláčková.

"To, co tady předvedla Babišova vláda, si dovolilo jen gestapo a nacisti, nikdo jiný. A ústavní soud to přikryl. Dneska skončila svoboda v tomto státě," zkritizoval rozhodnutí pan Mráz. Zemědělec ale svůj boj nevzdává a chce žalovat Českou republiku u Mezinárodního soudu pro lidská práva.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz