Domácí

Česko pomalu rozvolňuje. Čtenáři TN.cz dali najevo, co by mělo přijít jako další

Česko pomalu rozvolňuje. Čtenáři TN.cz dali najevo, co by mělo přijít jako další
Zdroj: Getty Images

Vláda k 9. únoru zruší povinnost prokazovat se covidovým certifikátem při vstupu na kulturní a další akce a do provozoven služeb. Roušky, respirátory a karantény však zatím zůstávají. Čtenáři TN.cz se v anketě vyjádřili, co by se podle nich mělo rozvolnit jako další.

Kabinet Petra Fialy (ODS) k rozhodnutí přistoupil na základě rozsudku Nejvyššího správního soudu. Ten ve středu zrušil povinnost prokazovat se očkováním nebo proděláním nemoci při vstupu do restaurací. Opatření, které neočkovaným zakazuje vstup do restaurací nebo možnost se ubytovat v hotelu, platí v Česku od 22. listopadu.

Čtenáři TN.cz hlasovali v anketě, ve které odpovídali na otázku, co by mělo přijít v rozvolňování jako další na řadě. V anketě hlasovalo do sobotní 8. hodiny skoro tři tisíce lidí, přičemž většina se vyjádřila pro to, že by se měly přestat nosit roušky a respirátory. Pro zrušení tohoto nařízení hlasovalo 2 568 lidí. Pro zrušení karantény bylo pak 154 lidí a pro zrušení omezení počtu návštěvníků na hromadných akcích 246 lidí.

Související obsah

​Venku je nutné nosit ochranu dýchacích cest, pokud je v místě více než 30 lidí a nelze od nich udržet vzdálenost 1,5 metru. Uvnitř tato povinnost platí vždy, když není možné udržet vzdálenost 1,5 metru od ostatních. V práci není nutné nosit respirátor jen v případě, že je člověk v místnosti sám.

Anketa | Zdroj: TN.cz

​V článku jsme se čtenářů zeptali také na to, zda budou nosit roušku či respirátor i po uvolnění opatření. Více než 2 000 lidí dalo jasně najevo, že ne. Naopak 614 lidí hlasovalo pro to, že i po konci pandemie bude nadále nosit ochranu dýchacích cest.

V Česku končí už i testování. Vláda rozhodla, že 18. února skončí plošné testování ve školách a ve firmách, které probíhá od ledna. ​Podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) by mohl do 15. února skončit také pandemický stav, vše ale záleží na vývoji pandemie.

Anketa rozvolnění | Zdroj: TN.cz
TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz