Zahraničí

Muž má už 14 měsíců koronavirus, pozitivních měl přes 70 testů

Muž má už 14 měsíců koronavirus, pozitivních měl přes 70 testů
Ilustrační obrázek Zdroj: TV Nova

Turek Muzaffer Kayasan je nakažený covidem-19 už 14 měsíců. Celkem měl pozitivních 78 testů, přičemž podle tureckých lékařů jde tak o vůbec nejdelší přetrvávající infekci, jakou v Turecku dosud zaznamenali.

Lékaři předpokládají, že organismus 56letého Kayasana nedokáže virus plně porazit v důsledku oslabené imunity. Kayasan je totiž onkologickým pacientem a trpí leukémií. Pozorně ho sledují i v souvislosti s rizikem vzniku nové mutace viru, informují TVnoviny.sk s odkazem na TASR.

Kayasan se koronavirem nakazil v listopadu 2020. A právě proto, že je onkologickým pacientem, se obával, že nákaza se mu stane osudnou. To se však ale nestalo.

Související obsah

​Pro nákazu koronavirem byl několikrát hospitalizován. V nemocnici zatím strávil celkem devět měsíců a zbylých pět se snažil izolovat ve svém bytě. "Hádám, že jsem dostal ženskou verzi covidu, která je mnou posedlá," vtipkuje i přesto Kayasan. Své příbuzné v poslední době vídá pouze skrz skleněné dveře.

Kayasan během nemoci už ztratil čich i chuť a apeluje na úřady, aby mu alespoň umožnily volnější pohyb. Pro přetrvávající pozitivitu se Turek nemůže nechat ani očkovat proti koronaviru. "Případ pacienta, který by byl pozitivní 441 dní, dosud hlášen nebyl," uvedl Cagri Buke z istanbulské nemocnice Acibadem.

Podívejte se, jaká je aktuální koronavirová situace v Česku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz