Domácí

SPOLU zahájila kampaň do voleb. O Prahu se Svoboda utká s Čižinským či Hřibem

Koalice SPOLU zahájila kampaň před podzimními komunálními volbami. Do čela kandidátky na primátora Prahy vybrala Bohuslava Svobodu z ODS. Ten bude mít za soupeře například současného primátora Zdeňka Hřiba, Petra Hlaváčka nebo Jana Čižinského.

Svoboda už primátorem hlavního města byl, a to v letech 2010 až 2013. Stále ještě čelí trestnímu stíhání v případu někdejší městské karty Opencard. Věří, že ho soud do podzimních voleb očistí.

"Já jsem se k tomu rozhodl po velmi dlouhé diskuzi, kdy ODS dospěla k tomu, že moje osoba by byla přínosem. Určitě v projektech bude pražská doprava, výstavba a s tím bude souviset i priorita historického centra," vyjádřil se Svoboda.

Související obsah

​Za své největší soupeře považuje kandidáty z vládního PirSTANu. "Samozřejmě předpokládáme, že silné slovo může mít STAN. Otázka je, co Piráti. Tam se bude rozhodovat podle toho, co dokázali, takže tam ta podpora nebude veliká," domnívá se Bohuslav Svoboda.

Akce na pražském Petříně se zúčastnili i Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), Jiří Pospíšil (TOP 09) nebo premiér Petr Fiala (ODS). "Mám z toho velkou radost, protože ten úspěšný projekt SPOLU, který vyhrál volby do Poslanecké sněmovny, se opakuje i na jiných místech v republice. Je to koalice, která nabízí Praze změnu, že se konečně něco pohne," slibuje Fiala.

Související obsah

​Kandidovat chce znovu i současný primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Prý toho pro Prahu udělal dost a rád by některé akce také dokončil. "Zahájili jsme stavbu metra D, stavíme rekordní počet nových tramvajových tratí, staví se rekordní počet bytů v komerční zástavbě, máme tři nová přemostění Vltavy," shrnul své úspěchy.

"Chceme pokračovat s radou ve stejném složení, abychom zachovali politickou stabilitu. Já jsem teď provedl naše město dvěma bezprecedentními krizemi, uprchlickou a koronavirovou. Takže nemám čas sledovat, koho jednotlivé strany nasazují," dodal Hřib.

Dalšími zatím známými kandidáty jsou za STAN architekt Petr Hlaváček a za Prahu sobě Jan Čižinský. Hnutí ANO svého kandidáta ještě nepředstavilo.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz