Domácí

VÝSTRAHA: Část Česka zasáhnou silné bouřky. Doprovodí je kroupy i vítr. MAPA

Přestože ještě následující dny budou tropické, poté dorazí ochlazení. Teploty spadnou i o 10 °C, stále se však budou držet nad 25 °C. Budeme ale muset vytáhnout deštníky. Meteorologové dokonce vydali před silnými bouřkami výstrahu.

Výstraha před silnými bouřkami platí od páteční 16. hodiny do sobotní čtvrté hodiny ráno pro Prahu, Plzeňský, kraj, Liberecký kraj a části Středočeského, Jihočeského, Karlovarského, Ústeckého a Královéhradeckého kraje. V dalších částech Středočeského, Jihočeského, Královéhradeckého a Pardubického kraje a Vysočiny tato výstraha platí až od 20. hodiny.

Meteorologové očekávají, že bouřky mohou doprovodit také kroupy, přívalové srážky s úhrny kolem 40 milimetrů a silný vítr s nárazy až 70 km/h.

Související obsah

"Je třeba dbát na bezpečnost, a to zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty. Při řízení vozu v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně," radí experti z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

"Bouřky mohou být ojediněle i velmi silné. Tvořit se mohou i supercely, a to zejména během pátečního odpoledne a večera na západě území. Během noci se bude bouřkový systém přesouvat na Moravu a do Slezska a bude slábnout," uvedla meteoroložka Dagmar Honsová.

Výstraha:

Varování před bouřkami Zdroj: ČHMÚ

V platnosti zůstává i nadále výstraha meteorologů před velmi vysokými teplotami a požáry. Více informací se dozvíte v tomto článku na TN.cz.

Předpověď počasí

"Přes naše území bude postupovat od západu studená fronta. Za ní se do střední Evropy o víkendu rozšíří od západu výběžek vysokého tlaku vzduchu. Začátkem příštího týdne počasí u nás bude ovlivňovat okraj tlakové výše se středem nad jižní Skandinávií, postupně východní Evropou," informoval ČHMÚ.

Pátek bude jasný nebo skoro jasný, během dne však od západu začne přibývat oblačnosti. Později se pak v Čechách a na západě Moravy objeví přeháňky a místy i bouřky. Noční teploty se budou pohybovat mezi 15 a 19 °C, ty denní vyšplhají opět až na 36 °C.

Sobota bude ve znamení oblačné až zatažené oblohy. Musíme počítat s deštěm a místy i bouřkami. V noci se teploty sníží na 17 °C, na severu a západě Čech až na 14 °C. Během dne se zvednou maximálně na 26 °C, na jihovýchodě na 28 °C.

Související obsah

V neděli bude oblačno až jasno, ojediněle se objeví přeháňky. Noční teploty budou mezi 12 až 16 °C, přes den naměříme i 27 °C.

Meteorologové očekávají v pondělí jasno až polojasno, na jihu a východě i oblačno. V noci teploty spadnou až na 10 °C, denní teploty se budou pohybovat mezi 23 a 27 °C.

Další dny budou jasné až polojasné, při zvětšené oblačnosti se dostaví i přeháňky. Noční teploty klesnou až na 10 °C, přes den se zvednou maximálně na 28 °C, postupně bude i 31 °C.

Podívejte se, jaké počasí panovalo ve čtvrtek večer v Praze a jaké počasí přinese pátek:

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz