Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 27.10. 2014 21:23
celé znění výhružky Vydírání státu

Milion eur, jinak na ČR pošlem ebolu! TEXT vyděračova dopisu

Zdroj: TV Nova

Policie vyšetřuje pokus o vydírání státu hrozbou rozšíření viru ebola na různých veřejných místech. Pachatelé zatím nejsou známi, sdělilo v tiskové zprávě ministerstvo vnitra. Náměstek policejního prezidenta Zdeněk Laube na následné tiskové konferenci uvedl, že hlavním cílem pachatelů je vyvolání paniky. Hrozí jim až 12 let vězení.

Bezpečnostní složky státu šetří pokus o vydírání Česka ze strany zatím neznámého jednotlivce nebo skupiny, a to hrozbou rozšíření viru ebola na veřejných místech v Česku.

 

"Pachatel či pachatelé používají velmi sofistikované komunikační prostředky a Policie zatím nemá důkazy, které by potvrdily nebo vyvrátily jednu z variant. Důvodem ke zveřejnění této informace je fakt, že vyděrači již tuto informaci předali médiím. Snaží se tak naplnit svoji další výhružku, vyvolat mezi obyvatelstvem paniku. Na případu intenzivně pracuje ÚOOZ i tým nejpovolanějších expertů," uvedla ředitelka komunikace ministerstva vnitra Lucie Nováková.

 

Zde je celé znění výhružného dopisu:

 

Dopis - vyhrožování ČR ebolou
Zdroj: TN.cz

Dopis - vyhrožování ČR ebolou
Zdroj: TN.cz

 

"Získání viru, jeho transport i efektivní šíření jiným způsobem než přímým kontaktem s nemocným či jeho tělními tekutinami je málo realistické. Klimatické i hygienické podmínky v České republice, úroveň epidemiologické práce i zdravotnického systému vylučují možnost masivního šíření Eboly. Na jednotlivé izolované případy je Česká republika připravena," dodala.

 

 

Ebola je virové onemocnění způsobující vysokou horečku a krvácení. Zatím proti němu neexistuje žádný schválený lék ani vakcína, takže úmrtnost na nákazu je vysoká. Ebola se přenáší přímým kontaktem s tělními tekutinami nakažených. Podle Světové zdravotnické organizace se virem nakazilo již více než 10.000 lidí a zhruba polovina z nich nemoci podlehla. Mezi nejvíce postižené země patří Guinea, Sierra Leone a Libérie.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Hvězda seriálu Beverly Hills 90210 TORI SPELLING MÁ EBOLU?!

Chris Brown šokoval Ameriku: Ebola je forma kontroly populace, prohlásil

TN.cz / ČTK / hmr

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

27.10. | 13:56 lololax
17
Poslední dobou je těch hrozeb vůči občanům ČR nějak moc! Nejdřív Islamisté,pak ...
27.10. | 13:40 wewed
-10
.....no a co Ti vyderaci chteji?To jste pane uzasny redaktore zase zapomel ...
27.10. | 22:02 cornx
1
Náhlasit nevhodný komentář
Něco podobného jako ta trapná scénka popravy člověka islamisty před kamerou meteostanice v Holešově před pár dny. Možná pro někoho vyšší level, ale tohle už je jako špatný žert hodně přes čáru.
27.10. | 16:37 kimy69
9
Náhlasit nevhodný komentář
Milion eur ? Tak to bude asi nějakej zoufalej amatér, za to by Standa Grossů nepostavil ani barák v Praze.
27.10. | 16:33 nedricek
3
Náhlasit nevhodný komentář
uz je toho nejak moc ne
27.10. | 16:27 miki1980
0
Náhlasit nevhodný komentář
To jsou hovada! dobře oni! Stačily by sliny s nějaké infikované osoby dát do skumavky a pak to postříkat třeba v obchodech na rohlíky a byl by průser :D
27.10. | 14:05 wewed
1
Náhlasit nevhodný komentář
....v dobe lololax....
27.10. | 14:02 bogorovnyj
3
Náhlasit nevhodný komentář
Jak už to tak bejvá chtějí (překvapivě xd) PENÍZE.
27.10. | 14:01 wewed
1
Náhlasit nevhodný komentář
..no ted uz vim co chteji..nadpis byl pozmenen a vyderacuv email pridan po mem komentari....
27.10. | 13:56 lololax
17
Náhlasit nevhodný komentář
Poslední dobou je těch hrozeb vůči občanům ČR nějak moc! Nejdřív Islamisté,pak Putin oznámil zastavení dodávek plynu do Evropy a nyní Ebola! V jaké hrůzostrašné době to žijeme!
27.10. | 13:40 wewed
-10
Náhlasit nevhodný komentář
.....no a co Ti vyderaci chteji?To jste pane uzasny redaktore zase zapomel pripsat!.....a nebo,ze Vy by jste uz zpanikaril?A tak je to s Vami porad...