ZÁKAZ PRODEJE

ANKETA! Vláda chce povolit prodej některých věcí. Co vám chybí nejvíc?

Opatření, která zakázala prodej některých druhů zboží, jsou podle opozice chaotická
Zdroj: TV Nova
Zakázané věci
Brabec Martina
Martina Brabec
16.1. 2021 5:45
Téma:

Vláda Andreje Babiš (ANO) velmi pravděpodobně příští týden povolí prodej některých věcí, které jsou nyní zakázány. Lidé se totiž bouří, že nemůžou kupovat zboží, které nutně potřebují. Hlasujte v anketě TN.cz, co v obchodech chybí nejvíce vám.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) řekl, že příští týden asi upraví seznam nezbytného zboží, které mohou nabízet obchody. Podle ministra si vláda uvědomuje, že se seznam proměňuje mimo jiné v souvislosti s tím, jak se mění roční období.

 

"V rámci úpravy PES, kterou plánujeme příští týden, bude upraven i tento seznam. Budou tam zahrnuty pravděpodobně například papírnické výrobky. Je to potřeba kvůli dětem do škol," řekl Blatný.


Důležité ovšem podle ministra je, aby byla změna spravedlivá. "Bude to pro všechny. Pokud povolíme například papírnické výrobky v hypermarketech, musí je být možnost prodávat i mimo ně. Ta spravedlnost bude zachována," dodal ministr.

 

 

Lidé si na zakázaný sortiment hodně stěžují a opatření nechápou. "Vždyť je jedno, jestli stojím ve frontě a mám v košíku u jídla boty a oblečení nebo sešity a tužky," stěžuje si například Nikola.

 

Hodně vadí například zavřená papírnictví. Nejvíce si na to stěžují rodiče školou povinných dětí. "Můj syn potřebuje úhloměr, úplně banální věc, kterou dnes nekoupím," vadí mamince Lucii. "Předevčírem jsem dostala pro mou dceru od naší paní ředitelky darem lepidlo. Potřebovala ho na distanční výuku. Kdyby mi ho nedala, tak nevím, kde bych ho sehnala," popsala svou zkušenost paní Andrea.

 

Velkým problém jsou i zavřené prodejny s oblečením a obuví. Spousta lidí totiž nerada kupuje boty online. "Já nedávno sháněla tkaničky do bot, protože se mi jedna utrhla, jsem ráda že jsem sehnala i přes tyhle pitomý zákazy. Tohle už je fakt moc," rozčílila se například Martina.

 


"Vnučka potřebuje bačkůrky do školky, přes internet neriskujeme, potřebuje si je vyzkoušet, tak ji asi uděláme papírové," řeší zase Eva.


Lidé přes internet neradi kupují i další věci. V diskuzích často zmiňují například věci pro miminka jako kočárky nebo autosedačky. Špatně se vybírá také nábytek. Po přívalech sněhu spousta lidí zjistila, že jim chybí i boby a sáňky.


Jaké věci chybí v obchodech nejvíce vám? Hlasujte v anketě TN.cz!

 

Anketa

Jaké obchody by měla vláda otevřít nejdříve?

Hlasovalo 5905 lidí.


Výjimku z přísných opatření proti šíření koronaviru mají momentálně kromě prodejen s potravinami a lékáren také drogerie, zverimexy, čerpací stanice, optiky a galanterie, nebo dokonce obchody se zbraněmi a střelivem, což se stalo terčem kritiky. 

 

Některé obchody ale využívají jednoduchou kličku, jak zákaz prodeje obejít. Popsali jsme ji v tomto článku na TN.cz

 

Vláda plánuje změnu tabulky PES. Ten už je několik dní ve stupni čtyři. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz