Michael Schumacher

Lékař o operaci Schumachera: Když se to povede, bude to poprvé!

Lékař o operaci Schumachera: Když se to povede, bude to poprvé!
Zdroj: Profimedia

Nemocnice Georgese Pompidoua zažívá v posledních dnech až příliš neobvyklé rušno. Zdravotnický personál věnuje veškerou svou péči a pozornost Michaleu Schumacherovi, který je podle tvrzení jedné z ošetřujících lékařek při vědomí. Jakou léčbu ale nejúspěšnější pilot F1 postupuje?

Hlavní personou, na kterou by měly směřovat otázky, je profesor Philippe Ménasché, odborník na implantaci kmenových buněk.


Ménasché se svým vědeckým týmem dokázal úspěšně implantovat speciální náplast s kmenovými buňkami osmašedesátileté ženě a dalším pěti pacientům trpícím závažným srdečním selháním.

Související obsah


Jenže u Michaela Schumachera možná nejde o srdce, ale o nervovou soustavu. „První věc, kterou jsem si řekl, když mě oslovili, byla: Co mohu udělat?“ říká Philippe Ménasché pro list Le Parisien.

Žádná terapie kmenovými buňkami doposud nebyla účinná k regeneraci nervového systému. Testy probíhají třicet let a doposud nebyly úspěšné. Pokud by se cokoli podařilo, bylo by to poprvé,“ sdělil. Naznačil tím ale možná i to, že se v případě Michaela Schumachera chystá experiment. Jednoduše, není co ztratit.

Související obsah


„Tehdejší testy odhalily mechanismus roubovaných buněk a jejich pozitivní regenerační účinek. Látka, kterou buňky vylučují, totiž snižuje fibrózu a zánět a stimuluje tvorbu nových cév, čímž podporuje růst zdravé tkáně,“ říká Menasché.


I když se Philippe Ménasché zaměřoval ve svých terapiích pouze na srdce, odborníci po celém světě již zahájili experimenty zahrnující léčbu kmenovými buňkami i u mozku, jater, ledvin a očí.

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Michael Schumacher

Důležité Události