Tenis

Lehečka oslavil své narozeniny vítězstvím v juniorském Turnaji mistrů

Lehečka oslavil své narozeniny vítězstvím v juniorském Turnaji mistrů
Jiří Lehečka | Zdroj: Profimedia

Do prvního zápasu letošního ročníku tenisového ATP Finals pro nejlepší mladé hráče vstoupil Jiří Lehečka proti Francescu Passarovi. Itala porazil 3:0 na sety, a oslavil tak své 21. narozeniny.

Do turnaje Next Generation ATP Finals se mohou kvalifikovat jen hráči do 21 let. Do této kategorie stále spadá i světová jednička a obhájce vítězství Carlos Alcaraz. Ten se předem odhlásil kvůli jisté účasti na "hlavním" Turnaji mistrů, na ten se ale nakonec kvůli zranění také nepodívá. Kromě Španěla se odhlásili také Ital Sinner a na poslední chvíli i Dán Rune.

Jiří Lehečka je prvním Čechem, kterému se podařilo postoupit na tento turnaj. V úterním utkání proti Italu Passarovi si nadělil krásný dárek ke svým 21. narozeninám. V současnosti 74. hráč žebříčku porazil 119. hráče po setech 4:1, 4:3 a 4:1.

​Tento mládežnický turnaj má nezvyklý formát, set se totiž hraje jen na čtyři vítězné hry. Jedná se o jediný turnaj, kde se hraje tímto způsobem. "Nikdy jsem nehrál zápas na čtyři vítězné gemy," řekl Lehečka pro ATP. "Na začátku jsem si na to musel trošku zvykat. Myslím, že jsem se na to dobře adaptoval. Zkoušeli jsme to už v tréninku a byla to zábava," dodal český tenista.

Související obsah

​Lehečka se ve skupině utká ještě s Američanem Nakashimou a Italem Arnaldim, který na poslední chvíli nahradil Runeho.

Ve druhé skupině spolu bojují Ital Musetti, Brit Draper, Tchajwanec Chun Hsin a Švýcar Stricker.

Bývalá tenistka změnila sport a sbírá v něm úspěchy:

TN.cz Miroslav Hakl
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události