Marie Bouzková zůstala ze sedmi českých tenistek jediná, kdo si na turnaji v mexické Guadalajaře zahraje osmifinále. Bouzková sice nehrála od US Open, v Mexiku se jí ale daří. V prvním kole vyřadila krajanku Terezu Martincovou, ve druhém kole Kolumbijce Osoriovové povolila jen čtyři gemy a vyhrála 2:0. V prvním setu soupeřce třikrát vzala servis a vyhrála 6:3. Ve druhé sadě už to byla jednoznačná partie – Bouzková využila druhý mečbol a po hodině a 20 minutách postoupila do osmifinále.