Vybrždění

Předjetí, vybrždění, bitka. Řidiči se servali na silnici mezi auty! VIDEO

Začalo to nevinným předjížděním, skončilo to pěstním soubojem na rušné silnici mezi projíždějícími auty. Šílený incident na okraji Prahy už půl roku vyšetřuje policie, obvinění ale dosud nepadlo. Vše navíc zaznamenala palubní kamera jednoho z vozů.

Do redakce TN.cz se ozval jeden z řidičů s tím, že chce na celou záležitost upozornit. A zavzpomínal, jak v půlce května jel po silnici spojující pražskou Uhříněves se středočeskými Říčany.

"Na přehledném úseku jsem předjel červené SUV Kia. Nijak jsem ho neohrozil. Pán na mě začal troubit, problikával mě a gesty mi ukazoval, že mě profackuje," popsal muž začátek incidentu.

Pak předjel další auta, SUV měl ale stále za sebou. Poté je na videu už jen vidět, jak červená Kia udělá "myšku" a druhé auto vybrzdí.

"Potom vyletěl ven pán se synem a začali mě mlátit. Byl jsem připoutaný, auto bez střechy, nemohl jsem se nijak bránit. Taky na mě křičeli, že pokud vylezu ven, tak se mi něco stane," vypráví M. Š.

Přesto neposlechl a šel směrem k druhému autu. Prý se bál, že jeho posádka může z vozu vytáhnout nějakou zbraň. Konflikt pak vygradoval ve rvačku přímo na rušné silnici mezi dalšími auty.

Související obsah

Napadený řidič posléze vše oznámil říčanským policistům. Ti později případ předali kolegům z pražské Uhříněvsi, kteří ho pro změnu "přehodili" na kriminálku.

"Případem se nadále zabýváme. Zatím jsme nikoho neobvinili, konflikt prošetřujeme s podezřením na výtržnictví, poškození cizí věci a ublížení na zdraví," uvedl pro TN.cz mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Doplnil, že kriminalisté momentálně čekají na znalecké posudky, které jsou zásadní pro přesnou právní kvalifikaci. "Jde o naprosto standardní postup," míní Daněk.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz