Koronavirus

Senátoři se zastali obchodníků! Podali stížnost k Ústavnímu soudu

63 senátorů podalo stížnost k Ústavnímu soudu. Vadí jim, že vláda Andreje Babiše (ANO) podle nich diskriminuje obchodníky.

Stížnost k Ústavnímu soudu podalo v sobotu 63 senátorů ze čtyř různých senátorských klubů. Iniciátorem stížnosti je senátor Lukáš Wagenknecht (Piráti).


"Napadáme nelogický proces omezování vybrané části sektoru maloobchodu oproti jiným sektorům, kdy pro to vláda nepředložila jasné analýzy," uvedl Wagenknecht.


Podle senátora vláda neuvedla jasné důvody, proč jsou otevřená květinářství, ale například prodejny obuvi jsou zavřené.

Související obsah


"Vadí nám také současné nastavení, kdy některé komodity (obuv, oblečení, hračky, elektro, papírnictví, sportovní potřeby atd.) je umožněno prodávat ve velkých hypermarketech a v ostatních provozovnách ne," dodal Wagenknecht.


Posledním impulsem pro vypracování a podání stížnosti bylo podle senátora další opatření vlády, které omezilo počet osob na metry čtvereční prodejní plochy, ovšem bez možnosti otevření maloobchodu.

Podle mluvčí Ústavního soudu Miroslavy Sedláčkové ale senátoři nepodali ústavní stížnost, ale návrh na zrušení vládních opatření.

"V pondělí se návrh zapisuje na rejstříku, je mu přidělena spisová značka a dostane ho soudce zpravodaj, který se s ním seznámí a rozhodne o dalším postupu," popsala mluvčí další kroky. O termínu rozhodnutí je podle ní předčasné spekulovat. 

Jaký mají na uvolňování opatření názor lidé se podívejte v reportáži TV Nova.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz