Zahraničí

Geniální krok, chválí Putina Trump. Řekl, kam by on poslal armádu

Geniální krok, chválí Putina Trump. Řekl, kam by on poslal armádu
Donald Trump Zdroj: Profimedia

Podle bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa by se za jeho vládnutí situace na Ukrajině nevyhrotila. Počínání ruského prezidenta Vladimira Putina je podle něj ale geniální. Byl by rád, kdyby podobně působila americká armáda na jižní hranici USA.

"To je geniální!" řekl bývalý americký prezident Donald Trump o počínání Vladimira Putina. "Říká, že část Ukrajiny je nezávislá, já si na to řekl: 'No není to chytré?' On tam půjde udržovat mír. To jsou ty nejsilnější mírové síly... To by se nám hodilo na jižní hranici," prohlásil v podcastu The Clay Travis & Buck Sexton Show.

Na jihu USA je podle Trumpa asi deset milionů nelegálních migrantů z Mexika a Jižní Ameriky. Proto by tam rád viděl zásah armády. Už před volbami v roce 2016 sliboval, že na hranici s Mexikem postaví zeď. Na téma migrace se často vyjadřuje i nyní.

Podle bývalého amerického prezidenta je Putin velmi důvtipný. V dobách jeho vládnutí by se dle jeho názoru situace na Ukrajině takto nevyhrotila. "Putina jsem znal velmi dobře. Měl jsem ho rád a on mě taky," uvedl.

Související obsah

Biden neměl na prohlášení části Ukrajiny za nezávislé území žádnou odpověď, myslí si Trump. "Je to smutné, velmi smutné," dodal. "Snažíme se nepřijímat rady od lidí, kteří chválí Putina a jeho vojenskou strategii," zareagovala na Trumpova slova během tiskové konference mluvčí Bílého domu Jen Psakiová.

Putin uznal v pondělí nezávislost dvou separatistických republik na východě Ukrajiny. Následně poslal na území Donbasu svá vojska. Spojené státy tento krok kritizovaly a zavedly proti Rusku sankce. Stejně zareagovala Evropská unie i Velká Británie.

Biden kritizoval Trumpa kvůli migraci. Teď znovu zavádí jeho kontroverzní program (11/2021):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz