Domácí

O volby je zájem. Některé obce hlásí vysokou volební účast a fronty

O volby je zájem. Některé obce hlásí vysokou volební účast a fronty
Volební urna, ilustrační snímek | Zdroj: TV Nova

V Praze 10 odvolila čtvrtina oprávněných voličů již okolo páteční 16. hodiny, o podobném údaji informovala rovněž Praha 6. Starosta Prahy-Suchdol uvádí, že přišlo hlasovat už 40 procent lidí. A této hodnotě se blíží podle Aleny Kraměšové z volební komise Prahy 11 rovněž tato městská část.

Okolo 17. hodiny informoval TN.cz starosta Libníkovic v Královéhradeckém kraji o sedmatřicetiprocentní účasti. Myslčovice ze Zlínska měly v tu dobu jednatřicetiprocentní účast. Ve středočeském Žebráku už přišlo odevzdat hlasovací lístky téměř 35 procent lidí zapsaných na seznamu voličů, stejně jako ve středočeské Svaté či ve Středoklukách z okresu Praha-západ.

Související obsah

"V 16:30 u nás byla účast okolo patnácti procent. Menší počet voličů způsobují lidé přihlášení k trvalému bydlišti na úřadě," uvádí Kateřina Dobešová, mluvčí městské části Brno-střed. S protichůdnými informacemi přichází starosta Svitav Miloš Šimek (nestr.) Podle něj se před volebními místnostmi jeho města tvořily fronty už při jejich otevření ve 14 hodin.

"Očekávám mnohem vyšší účast než v prvním kole prezidentské volby," říká Šimek. Do 40 procent lidí přišlo zatím odevzdat hlasovací lístky v okrscích Klimkovic z Moravskoslezského kraje.

O volby v zahraničí je zájem. V Thajsku stál ve frontě na hlasování i David Koller:

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz